اخبار کوتاه

در سومین شب از عزاداری محبان اهل بیت(ع) اداره کل زندان های استان: چه خانواده هایی مجرم تربیت می کنند؟

در سومین شب از مراسم عزاداری محبان اهل بیت(ع) در اداده کل زندان های استان بر نقش و تربیت خانواده ها در ایجاد جرم و عدم ایجاد جرم در جامعه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان، سرهنگ علیرضا پریور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان در این مراسم گفت:

نتايج نشان داد كه عواملي مانند دلبستگی نوجوانان به خانواده، مشاجره در خانواده و تضاد والدین با همدیگر، خشونت درخانواده و بدرفتاری والدین با فرزندان، سخت گیری والدین، نظارت والدین بر رفتار فرزندان، توجه به نيازهاي جوانان، رابطه خانواده با فرزند،جدایی والدین، مجرم بودن آنها، نقشها و موقعيت هاي اجتماعي واقتصادي خانواده ونيز گسيختگي خانواده با بزهكاري وجرم جوانان رابطه دارد .

وی افزود:  توجه به آسيب‌هاي اجتماعي و برنامه‌ريزي براي رفع آن آسيب‌ها و شناسايي دقيق عوامل موثر بر آن آسيب‌ها است.

پریور اظهار داشت : يكي از گروه‌هاي درگير با مسأله آسيب‌هاي اجتماعي جوانان هستند، آمارهاي منتشر شده حاکي از آن است که با وجود بهبود وضع زندگي از نظر معيشتي و خدمات بهداشتي در جهان ميزان جرايم ارتکابي جوانان با سرعت بيشتري رو به افزايش است و در هر جامعه‌اي نيز تنوع آن با جامعه ديگر متفاوت است.

وی تصریح کرد:  در ايران نيز نوجوانان و جوانان برخي از اشكال نابهنجاري را تجربه مي‌كنند، غيبت از مدرسه، دروغگويی، خيانت در امانت، فرار از خانه، مزاحمت، ولگردی، تکدي‌گري، اعتياد و… بخشي از مواردي است كه مي‌تواند نوجوانان و جوانان و به تبع آن خانواده‌ها را درگير خود كند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان در ادامه گفت:  در كنار عوامل متعددي كه براي اين قبيل مسائل مطرح مي‌شود، ‌نمي‌توان بر نقش خانواده تاكيد نداشت چراکه خانواده نيز مانند گروه دوستان يا شبكه‌هاي اجتماعي مختلفي كه فرد با آن دراتباط است مي‌تواند زمينه‌ساز بروز جرم شود.

سرهنگ پریور افزود: محققان و دانشمندان به اين حقيقت دست يافته‌اند که خانواده‌ها يكي از عوامل بروز ناهنجاري در جامعه هستند که موجبات ارتکاب جرم را در جامعه فراهم مي‌سازند و جرم‌شناسان نيز تاييد مي‌کنندکه خانواده از مهم‌ترين کانون‌هاي آموزش بزهکاري اطفال به شمار مي‌رود، چرا که فرد در محيط خانواده رشد و شخصيت وي در آن شکل خواهد گرفت.

  این مراسم  به مدت ۵ شب در محل باشگاه تربیت اداره کل زندانها برگزار خواهد شد و همانند شبهای گذشته با سخنرانی ومدیحه سرایی ذاکرین اهل بیت(ع) همراه بود.

در این مراسم مدیر کل زندان های استان،  تعدادی از روسای زندانها ،جمعی از مسئولان استانی، کارکنان، مددجویان و خانواده های آنها حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*