اخبار کوتاه

دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با رئیس و اعضای شورای قضایی استان در اولین روز از هفته قوه قضاییه

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی،نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه در دیدار با رئیس و اعضای شورای قضایی استان کرمان گفت:از حیث توان علمی،فهم و دانش قضایی و همچنین از نظر عملکرد و سلامت در کار ،مسئولان قضایی استان معدل بالایی دارند و فراتر از تراز کشوری عمل کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی در دیدار با رییس کل و اعضای شورای قضایی استان به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: موتور محرکه دستگاه قضاء در اسلام عدل است و عدالت زمانی کارکرد اصلی خود را نشان می دهد که در زندگی فردی و اجتماعی محقق شود.
وی اظهار داشت: اظهارنظرهای صادر شده در دستگاه قضائی اجرائی می شود و پشتوانه قانونی دارد لذا اگر بخواهیم در جامعه ما عدالت تعقیب شده و نتیجه نهایی آن که از خود عدالت اهمیت بیشتری دارد محقق شود، باید به شکلی اقدام کرد که احساس عدالت در جامعه وجود داشته باشد زیرا با وجود احساس عدالت آرامش و تضمین امنیت جامعه محقق می شود.
وی تصریح کرد: اگرچه در قانون اساسی موضوع تفکیک قوا مطرح شده است، اما در یک نگاه دقیق، حقوقی و عادلانه، سایه دستگاه قضائی بر دو قوه دیگر کاملا مشهود است و ماموریت دستگاه قضائی ویژه است زیرا می تواند دو قوه دیگر را تحت تاثیر خود قرار بدهد.
وی بیان کرد: جایگاه دستگاه قصائی در جمهوری اسلامی ویژه است که خودش تضمین کننده سلامت سایر دستگاه هاست.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: امیدواریم اتفاقات خوبی در دستگاه قضائی کشور در دوره رییس جدید که از چهره های مجرب قضاء است، رقم بخورد و همکاران دستگاه قضائی در استان کرمان منشاء خیر و برکات باشند.
وی ادامه داد: کسری افراد یکی از چالش های دستگاه قضایی استان کرمان به شمار می رود و امیدواریم در این حوزه نیز به جایگاهی دست یابد که در رقابت های کشوری بتواند هر چه بهتر بدرخشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*