اخبار کوتاه

درزندانهای بالای یک هزار نفر مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای ایجاد می شود.

جلسه هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون گسترش فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان  با حضور رمضان امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان ،عبدلی نژاد رئیس مرکز فنی و حرفه ای شماره ۴ ،سلیمانی مدیر زندان مرکزی ،یحیی پورمسئول آموزش فنی و حرفه ای مرکز شماره۴ ،برشان رئیس کانون اصلاح و تربیت میرشکاری مسئول اشتغال اداره کل و جمعی از مسئولین ستادی اداره کل در محل دفتر مدیر کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کرمان:در این جلسه مدیر کل زندانهای استان گفت:سازمان فنی و حرفه ای بایستی نگاهی مثبت نسبت به اشتغال زندانیان داشته باشد.
وی افزود:در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان استان نیز ایجاد مرکز ثابت آموزشهای فنی و حرفه ای در زندانهای بالای یک هزار نفر را خواستار شدیم که بایستی با هماهنگی فنی و حرفه ای این مهم انجام گیرد.
وی خاطر نشان ساخت:گواهینامه های صادره در مراسمی با حضور مسئولین استانی به مددجویان اعطاء خواهد شد.
امیری در ادامه از اعطا مرخصی پنج روزه  به مددجویان در ازای هر گواهینامه خبر داد.
وی گفت:دوره آموزشی تعمیر موتور سیکلت جهت استفاده مددجویان کانون اصلاح و تربیت در نظر گرفته شده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نیز در این جلسه گفت:نیاز سنجی رشته های اشتغال زایی تیم کارشناسی سازمان فنی و حرفه ای تجهیزات و مواد مصرفی و نیروی انسانی در اولویت قرار گیرد.
عبدلی نژاد یاد آور شد:آموزشهای کوتاه مدت کشتکار گلخانه ای، مشبک کاری، منبت کاری سراجی و تعمیر موبایل برای مدد جویان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: ده مربی در رشته های مورد نیاز جهت آموزش مددجویان در اختیار زندان مرکزی قرار خواهد
گرفت و تسهیلات ویژه برای آنها در نظر گرفته شود.
درادامه این جلسه مدیرزندان مرکزی استان ضمن قدردانی از برگزاری جلسات جهت بهبود اشتغال در زندانها گفت:کمبود تجهیزات و وسایل جهت برگزاری کلاسها در داخل زندان و ایجاد فضای مناسب کارگاهی با هماهنگی بنیاد تعاون در اولویت کار قرار گیرد.

06

 

05

08

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*