اخبار کوتاه

دادستان کرمان: کمک ۲۸میلیارد ریالی انجمن حمایت زندانیان کرمان به خانواده های بی بضاعت زندانی

دادستان عمومی انقلاب استان کرمان گفت: میزان کمک‌های انجمن حمایت زندانیان به خانواده های زندانیان نیازمند تحت پوشش تا پایان ۲۸ اسفندماه ۹۷ بیش از ۲۸ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان ؛انجمن حمایت زندانیان را پل ارتباطی بین زندانیان و اداره زندان و خیرین جامعه دانست و افزود: انجمن باید با خیرین برای حمایت‌های مختلف به زندانیان ارتباط برقرار کند.
“یدالله موحد” در جلسه مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان کرمان گفت: انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان حدود ۵۰۰ خانوار از زندانیان بی بضاعت را تحت پوشش درمانی، تحصیلی، خرید جهیزیه و … قرار داده است.
وی با طرح این سوال که برخی از زندانیان تکرار جرم دارند؟ اظهار کرد: برخی از مجرمین جرایم خاص بازگشت دوباره به زندان دارند،آیا ساز و کارهای اصلاح تربیتی موثر نیست؟ اشکال در کجاست؟ شاید برخی از اصلاح تربیت‌ها موثر نیست یا مسایل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فرد مجرم را دوباره به سمت جرم سوق می‌دهند و فرد بازگشت مجدد به زندان دارند.
این مقام ارشد قضائی در استان تصریح کرد: زندان برای فرد بایستی عبرت آموز باشد، ضمن آنکه رنج و عذاب ناشی از تحمل زندان زیاد است اما با وجود این تجربه تلخ، فرد پس از آنکه وارد جامعه شد، عوامل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دوباره آن را به سمت جرم می‌کشاند.
موحد با انتقاد از برخی رفتار افراد جامعه با فردی که از زندان آزاد شده، بیان کرد: جامعه فردی که از زندان آزاد شده را ترد می‌کند، به جای آنکه آن را جذب کنند و خود فرد و خانواده وی دچار مشکلات زیادی می شوند.
وی انجمن حمایت از زندانیان را پل ارتباطی بین زندانیان و اداره زندان و خیرین جامعه دانست و بیان کرد: این انجمن باید با خیرین برای حمایت‌های مختلف به زندانیان ارتباط برقرار کند.
در ادامه دادستان عمومی انقلاب استان کرمان گفت: میزان کمک‌های انجمن حمایت زندانیان به خانواده های زندانیان نیازمند تحت پوشش تا پایان ۲۸ اسفندماه ۹۷ بیش از ۲۸ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال بوده است.
دادخدا سالاری افزود: پرداخت هزینه آزادی ۶۶ نفر از زندانیان بدهکار مالی زندان‌های کرمان، بافت، بم، جیرفت، زرند، رفسنجان، شهربابک و کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه موقت کرمان حدود ۳ میلیارد و ۲۴۸ میلیون ریال بوده است.
دادستان عمومی انقلاب اسلامی استان کرمان میزان پرداخت این انجمن برای اخذ رضایت شکات محکوم به قصاص ۴ نفر را حدود ۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال ذکر کرد و ادامه داد: این انجمن مستمری ماهیانه و کمک بلاعوض به خانواده‌های نیازمند مدد جو تحت پوشش انجمن تا ۲۸ اسفندماه ۹۷ بیش از ۹ میلیارد و ۵۳۹ میلیون ریال پرداخت کرده است.
شایان ذکر است در این جلسه روشان مدیر زندان مرکزی کرمان ، برشان معاون زندان مرکزی، شیروانی رئیس کانون اصلاح و تربیت واسدالهی نماینده مرکزخدمات اجتماعی مراقبت های پس از خروج اداره کل زندانهای استان حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*