اخبار کوتاه
cof

خروج سعادتمندانه شرط حمایت بعد از خروج زندانیان

حجت الاسلام مقبلی رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهای استان با حضور در جمع مددجویان زندان زرند  تنها راه حمایت از زندانیان بعد از آزادی را خروج سعادتمندانه دانست.

به گزارش روابط عمومی زندان زرند: حجت الاسلام مقبلی رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهای استان ضمن حضور در زندان زرند و دیدار با رییس زندان از اماکن زندان و واحد مددکاری بازدید ودر جمع مددجویان حاضر و به سوالات آنان پاسخ داد.

در ابتدا تویسرکانی رییس زندان زرند ضمن خوش آمدگویی به ارائه گزارشی در خصوص آمار زندانیان و میزان بازگشت بعد از خروج پرداخت و افزود: با توجه به اینکه زندان زرند در مرکز شهر واقع شده و فضای بسیار کمی برای نگهداری زندانیان دارد و نمی توان برنامه های اصلاح و تربیت را به صورت کامل اجرایی نمود .

وی به کمبود فضای کافی برای حرفه آموزی مددجویان اشاره کرد و گفت: حرفه آموزی مددجویان یکی از مهمترین برنامه هاست که اداره کل به آن توجه دارد که امیدواریم بتوانیم با ساخت زندان جدید این خلاء را پر کنیم.

در ادامه حجت الاسلام مقبلی در جمع مددجویان با اشاره به اینکه انسانها با اشتباهاتی که می کنند محکوم به حبس می شوند و این امر اجتناب ناپذیر است افزود: انسان در بند باید تلاش کند که در زندان سعادتمندانه زندگی کند و امورات خود را حل و فصل نماید.

 وی به بازگشت سعادتمندانه به اجتماع اشاره کرد و گفت: تمامی مددجویان باید روزی از زندان خارج شوند که می توان بازگشت حقیرانه یا سعادتمندانه باشد ،چه بهتر که بازگشت سعادتمندانه ای داشته باشید.

حجت الاسلام مقبلی بازگشت حقیرانه را بدترین بازگشت به اجتماع دانست و افزود: که مددجویان باید در این خصوص آگاهی لازم را داشته باشند که اگر بازگشتشان حقیرانه باشد کسی در اجتماع منتظر آنان نخواهد بود و برای اجتماع هیچ ارزشی نخواهند داشت و دلیل بازگشت مجدد مددجویان به زندان فقط خروج حقیرانه است که نشان دهنده آن است که مددجویان سیر سعادتمندانه ای را در زندان طی نکرده اند.

رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهای استان ضمن ابراز نگرانی از عدم آگاهی مددجویان از حق و حقوق شهروندی خود، به مددجویان گفت: در سازمان زندانها مرکزی به نام مراقبتهای بعد از خروج شکل گرفته که وظایفی را در خصوص حقوق زندانیان و خانواده آنان دارد و متاسفانه مددجویان و خانواده آنان از این حقوق آگاهی کامل ندارند که باید اطلاع رسانی صورت پذیرد.

وی ضمن طرح مسائل و مشکلات مددجویان بعد از خروج، راهکارهایی ارائه و فرایند اصلاح و تربیت را سلامت جسم، سلامت روح، فعالیتهای فرهنگی، حرفه آموزی و در نهایت مراقبتهای بعد از خروج عنوان نمود.

وی تنها راه سعادتمندی مددجویان را سپری نمودن فرایند اصلاح و تربیت دانست و اضافه کرد: مددجویان در طول دوران حبس باید ابتدا سلامت جسم و روح خود را در اولویت قرار داده و بعد از آن با شرکت در فعالیتهای هنری ، فرهنگی،  قرآنی به درجه ای از خودسازی دست یابند. در ادامهفرایند اصلاح و تربیت حرفه ای را آموزش ببینند تا بتوانند بعد آزادی از تسهیلات و امتیازات مرکز مراقبتهای بعد از خروج سازمان زندانها استفاده نمایند.

حجت الاسلام مقبلی از مددجویان خواست که با در نظر گرفتن فرایند اصلاح و تربیت، زمینه کمک و یاری رساندن مرکزمراقبت های بعد از خروج را فراهم آورند تا بتوانند بعد آزادی از حمایتهای همکارانمان در مرکز بهره مند شوند.

در پایان رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اداره کل زندانهای استان با حضور در جمع پرسنل مددکاری، مسائل و مشکلات پیش روی واحد مشاوره و مددکاری را مورد بررسی و راهنماییهای لازم را ارائه نمود.

cof

cof

cof

cof

cof

cof

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*