اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان دردیداربا شهردار جدید کرمان:زندانیان وخانواده آنها به عنوان شهروندان این جامعه نیازمند حمایت سازمان ها هستند

به گزارش روابط عمومی  اداره کل زندان های استان کرمان، درپی انتصاب مهندس عالم زاده به سمت شهردار کرمان، امیری مدیرکل  زندانهابه همراه معاون اداری  ومالی ،معاون سلامت ،اصلاح وتربیت ،رییس اداره بازرسی ،رییس اداره فرهنگی ،مدیرزندان مرکزی و مدیرنمایندگی  بنیاد تعاون زندانیان با وی دیدار و گفتگو کردند.

رمضان امیری در این دیدار با تبریک انتصاب شهردار جدید کرمان با اشاره به آسیب های اجتماعی در جامعه گفت : نمود این عارضه در زندان هست و عوارض زندانی شدن فرد بر جامعه تسری می یابد که امیدواریم با همکاری بیشتر مسئولین امر ،ابتدا از ورود افراد به زندان جلوگیری شود و سپس جامعه پذیرای زندانی باشدکه در زندان مورد اصلاح گرفته و همچنین از ورود مجدد به زندان جلوگیری به عمل آید .

وی در ادامه افزود: زندان شهری اندرون شهر است و نیازمند حمایت و خدمات شهرداری می باشد.
مدیرکل زندان های استان ادامه داد: همانگونه که مردم نیازمند خدمات هستند، در زندان نیز مددجویان به عنوان شهروندان این جامعه نیازمند حمایت سازمان ها هستند.
وی افزود: زندان تشکیل شده از شهروندانی است که بنا به دلایلی خواسته یا ناخواسته به زندان آمده اند و باید در فضایی محدود تر از جامعه نگهداری شوند.
امیری با اشاره به اقدامات اصلاحی و تربیتی در زندان های استان گفت: در زندان های استان اقدامات خوبی در حوزه های فرهنگی، قرآنی، حرفه آموزی، ورزش، بهداشت و درمان و … به منظور اصلاح و تربیت مددجویان انجام می شود اما تقویت این اقدامات بخصوص در حوزه اشتغال زندانیان، نیازمند حمایت شهرداری و شورای شهر است.
مدیر کل زندانها اظهار داشت: استفاده از فضاهای فرهنگی – تفریحی برای استفاده خانواده زندانیان، قطعا در روحیه آنها و کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.
وی گفت: برطرف کردن آسیب های اجتماعی که برخی از خانواده زندانیان را تهدید می کند، به تنهایی توسط اداره کل زندان ها امکان ندارد و زمانی که با تعامل شهرداری و سایر دستگاه ها، آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کرد، منافع آن متوجه شهر و مردم خواهد بود.
امیری اظهار داشت : مجموعه زندانها با همکاری خوبی که با شهرداری داشته توانسته است کمک موثری در راستای ارائه خدمات به شهروندان کرمانی ارائه نماید.

مدیرکل زندانهای استان درادامه به موضوع اشتغال نیز اشاره کرد و اظهارداشت: با عقد قراراداد با شهرداری   درسال جاری در زمینه های مختلف از جمله  زیباسازی شهر ، ایجاد پارک وبوستان ،گل کاری  ورنگ آمیزی جداول توانسته است زمنیه اشتغال و درآمدزایی را برای مددجویان و خانواده های آنان مهیا نمایدکه امیدواریم این روند پر رنگ تر از گذشته ادامه پیدا کند .

مهندس عالم زاده  شهردار کرمان نیز در این دیدار گفت : شهرداری در کنار وظیفه عمرانی و خدمات شهری یک نهاد اجتماعی با مسئولیت خطیر فرهنگی در شهر می باشد که ارائه خدمات به قشر آسیب پذیر اجتماعی از جمله امورات مهم شهرداری ها است تا فضای شهری را مصون و سالم برای زیست شهروندان کند .

وی گفت :در حوزه توانمندسازی مردم وزندانیان باید توجه بیشتری شودوتمام دستگاههای اجرایی باید در کنار سازمان زندانها در امر پیشگیری تا اصلاح زندانیان و توسعه معیشت اقتصادی خانواده این قشر آسیب دیده  قرار بگیرند و با همه امکانات چرخه اشتغال و شکوفایی همگانی را به راه بیاندازند.

عالم زاده با اشاره به اینکه فرهنگ مبنا است وباید توجه بیشتری به این مقوله شود افزود  : شهرداری کرمان با همه توان خود در کنار شهروندان آسیب دیده از مسائل اجتماعی و محبوس در زندان خواهد بود وبرنامه های مدون فرهنگی ،ورزشی ، مذهبی و دینی اداره کل زندان‌ها استان را حمایت خواهد نمود تا بازگشت سعادتمندانه مددجویان زندانی مایه خیر و برکات جامعه باشد .

وی در پایان با توجه به توان امکانات شهرداری گفت :طرح های اشتغال زندانیان و خانواده آنها در توسعه خدمات شهری را در اولویت داریم و نهادهای حمایتی زندانهای استان می توانند مشارکت نمایند .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*