اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان کرمان در مراسم تجلیل از فعالان عرصه سواد آموزی:زندان محل تنبیه نیست بلکه یک کانون آموزشی است جهت اصلاح وتربیت زندانیان

در گرامیداشت هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی از فعالان عرصه سوادآموزی در زندان مرکزی کرمان تجلیل شد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل زندانهای کرمان به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی مراسمی به منظور تجلیل از فعالان عرصه سواد آموزی  با حضور امیری  مدیر کل زندانهای کرمان  ، طلابیگی  معاون  آموزش ابتدایی وسرپرست  معاونت سوادآموزی  اداره کل آموزش وپرورش استان  ، اسکندری مدیر آموزش وپرورش ناحیه ۱ وتعدادی دیگر  از مسئولین  ،کارشناسان  ومربیان  در زندان مرکزی کرمان  برگزار گردید

در این مراسم امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان  با تبریک هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام (ره) گفت:با تشکیل این نهاد انقلابی یک حرکت ملی و انقلابی برای مبارزه جدی با پدیده بیسوادی آغاز شد.

امیری تصریح کرد: از ابتدای آغاز این نهضت ،جهش چشمگیری در کاهش بیسوادان صورت گرفت و در کمتر از دو دهه جایگاه ایران اسلامی در بحث سوادآموزی در سطح جهان ارتقا یافت و ایران به عنوان کشور پیشرو در این امر مطرح شد.

وی اضافه کرد: امروز هم و به یمن آن فرمان تاریخی و تلاش و پشتکار دست اندرکاران و فعالان عرصه سوادآموزی سطح سواد در زندانها بالاتر رفته است.

مدیر کل زندانها عنوان کرد: هفته سوادآموزی و سالروز تشکیل این نهاد مبارک و انقلابی فرصت مغتنمی برای تجلیل و تمجید از فعالان و دست اندرکاران عرصه سوادآموزی است.

امیری با اشاره به اینکه  زندان محل تنبیه نیست بلکه یک کانون آموزشی است جهت اصلاح وتربیت زندانیان گفت:همه گرفتاری ها وبد بختی های انسانها از جهالت وتاریکی است وخواندن ونوشتن یک ابزاری است که می تواند ما را از این جهالت وتاریکی ها دور کرده وبه سعادت ونیک بختی نزدیک کند .

وی یکی از سیاست ها واولویتهای سازمان زندانها  راریشه کن کردن بیسوادی در زندانها دانست وافزود: بحول وقوه الهی اداره کل زندانهای کرمان توانسته با تعامل خوبی که با  مسئولین آموزش وپرورش  استان دارد در این راه قدمهای مثبتی بر داشته  ودر یک مقطعی بیسوادی در زندانهای استان به صفر برسد ولی به دلیل اینکه روزانه تعدادی به آمار زندانها افزوده میشود مجددا این آمار تغییر کرد و تا رسیدن به هدف نهایی باید تلاش مضاعف کرد.

مدیر کل زندانها بیان داشت : در جهت آموزش زندانیان تلاش های زیادی توسط اداره  فرهنگی و کارشناس آموزش شده است به نحوی که در سال جاری  با انعقاد تفاهم نامه های صورت پذیرفته با آموزش وپرورش ، کارهای خوبی انجام شده است از جمله آن میتوان به راه اندازی پنج مرکز یادگیری محلی در زندانهای استان اشاره نمود .

امیری اظهار داشت : خوشبختانه در زندان ظرفیت های خوبی وجود دارد ومددجویان باید از این فرصت جهت ارتقاء سطح تحصیلات خود به نحو خوب بهره ببرند ودر این مسیر با هماهنگی با آموزش وپرورش شهریه زندانیان وفرزندانشان بصورت رایگان منظور شده است .

امیری در پایان بر استفاده درست و بهینه از ظرفیت های موجود زندانها تأکید کرد و تداوم  تلاش مضاعف جهت ریشه کنی کامل بیسوادی را خواستار شد.

در این مراسم اسکندری مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک کرمان  نیز  گفت :ریشه هرگونه جرم وبزهکاری بیسوادی وبیکاری است .

وی افزود : اگر مبادی بیسوادی را ببندیم قطعا زندانها با افزایش جمعیت کیفری مواجه نخواهد شد واین امر تعامل وهمکاری تمامی دستگاههای مسئول با زندانها را می طلبد

اسکندی رسالت آموزش وپرورش را ساختن انسان دانست وبیان داشت : اگر درحوزه تعلیم وتربیت همه دستگاهها کمک کنند ما می توانیم در راستای  ریشه کن شدن بیسوادی  قدمهای موثرتری برداریم .

شایان ذکر است این برنامه با اجرای  زنده موسیقی وتقلید صدا  توسط مددجویان همراه بود ودر پایان از فعالان عرصه سوادآموزی (مسئولین ،کارشناسان ومربیان ) در زندان مرکزی با تقدیم لوح تقدیر  و  وهدایایی تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*