اخبار کوتاه

حضور فعال هیئت های مذهبی در زندان جیرفت

با دستور کار رفع مشکلات مددجویان و خانواده آنها و در راستای برنامه ابلاغی قوه قضائیه و سازمان زندانها در کاهش جمعیت کیفری به ابتکار زندان جیرفت از ظرفیت هیئت های مذهبی شهرستان برای اخذ رضایت از شکات اقدام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره زندان جیرفت ، زندان جیرفت میزبان اعضای هیئت محبان امام علی(ع) شهرک شهید بهشتی بود ،در این محفل مذهبی که با سخنرانی حجه الاسلام شهداد نژاد امام جماعت و مصطفی امیرمحمدی مداح مسجد امام علی(ع) و پخش کلیپ های مذهبی همراه بود.

حجه الاسلام پایدار معاون فرهنگی زندان استفاده زندان از تجارب هیئت ها در برگزاری برنامه های مذهبی و استفاده از ظرفیت هیئت ها برای اخذ رضایت شکات مددجویان را از برکات این برنامه دانست.

رئیس زندان جیرفت نیز هدف از این برنامه را رفع مشکلات اجتماعی و رفع مشکلات زندانیان و خصوصا خانواده زندانیان دانست و گفت: فردی که وارد زندان می شود خود و خانواده وی دچار مشکلاتی می شوند که هیئت مذهبی ، مسجد و محله باید در جهت رفع این مشکلات اقدام کنند.

غلامرضا روشان با اشاره به اینکه نقص تمام نهادهای اجتماعی و فرهنگی به زندان منتهی شده است گفت: مدیریت زندان نیز باید جامعه محور باشد و همه افراد و نهادهایی که در راستای رفع مشکلات کارآمد هستند باید مشارکت کنند.

وی با تشکر از اعضای هیئت مذهبی و هیئت امنای مسجد امام علی(ع) گفت: ان شاالله برکت خدمت در دستگاه امام حسین(ع) باعث شود تا مشکل زندانیان دارای شرایط ، محله مسجد امام علی(ع) تا پایان اربعین رفع شود  و امیدواریم در پایان ماه صفر که جلسه جمع بندی عملکرد هیئت های مذهبی در زندان برگزار می گردد شاهد خدمات ارزنده ای از طریق هیئت های مذهبی برای زندانیان و خانواده آنان باشیم .

گفتنی است پس از این مراسم اعضای هیئت امنای مسجد امام علی(ع) با گفتگوی چهره به چهره با مددجویان این محله در جریان مشکلات آنان قرار گرفتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*