اخبار کوتاه

حضور رییس دادگستری و دادستان کوهبنان در زندان زرند

 جلسه شورای طبقه بندی زندان زرند با هدف تحقق و پیگیری اهداف سازمانی در عرصه کاهش هدفمند جمعیت کیفری با حضور  رمضانی رییس دادگستری و حجت الاسلام پور اسلامی دادستان شهرستان کوهبنان در زندان زرند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان زرند  ، در راستای تحقق سیاست های قوه قضاییه و اجرای بهینه دستورالعمل سازمان زندانها در امر کاهش جمعیت کیفری زندانها و با هدف رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان ، جلسه شورای طبقه بندی  زندان زرند جهت مددجویان دادسرای کوهبنان  با حضور اعضای شورا  برگزار شد .

رییس دادگستری شهرستان کوهبنان در این جلسه گفت : کاهش جمعیت کیفری در نظام زندانبانی بشکل هدفمند مورد توجه قرار گرفته است و شوراهای طبقه بندی هدایت اعطای هدفمند این امتیازات را در دستورکار دارند تا فقط زندانیان واجد شرایط از مزایای پیش بینی شده بر اساس قانون برخوردار شوند و این در راستای تأمین امنیت اجتماعی انجام می پذیرد.

صمدانی معاون زندان زرند نیز با بیان این مطلب که خانواده مددجویان در بیرون زندان درگیر مسائل و مشکلات اجتماعی فراوانی هستند گفت: اعضای شورای طبقه بندی در تلاشند تا با اعطای امتیازات قانونی به زندانیان واجد شرایط در حقیقت مشکلات و آسیب های ناشی از حبس را بر خانواده ها کاهش  دهند .

وی  اعطای  امتیازاتی از جمله مرخصی ، عفو ،آزادی مشروط ، اشتغال بکار، انتقال درون و برون استان و سایر موارد پیش بینی شده قانونی را از وظایف و اختیارات شورای طبقه بندی برشمرد و گفت: این امتیازات به زندانیان فاقد جرائم خاص و خشن و همچنین افراد تأثیر پذیرفته از آموزه های اصلاحی و تربیتی زندانها اختصاص می یابد.

گفتنی است با مرخصی تعدادی از زندانیان در این شورای طبقه بندی موافقت شد. همچنین تقاضای عفو مشروط یکی از زندانیان نیز مورد مورد بررسی قرار گرفت . 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*