جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی ویژه برنامه های ماه محرم مسئولین اداره کل زندانها با رئیس هیئت های مذهبی استان

در آستانه ماه محرم ،جلسه هماهنگي و هم انديشي مراسم هاي ماه محرم و حضور هیات مذهبی استان و شهرستانها در زندانهای استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها : در راستای برنامه ریزی جهت برنامه های ماه محرم در زندانها ، پرویز سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت به همراه نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی و حاج علیزاده رئیس هیئت محبان اهل بیت (ع) اداره کل زندانها با کامیابی رئیس هیئت های مذهبی استان دیدار و گفتگو نمودند.

در ابتدای این جلسه معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانها ضمن تقدیر و تشکر از همکاری هیئت مذهبی با مجموعه زندانهای استان گفت : هیأت‌های عزاداری چهار رکن اساسی دارند که مهمترین رکن آن مردم هستند، مداحان و خطبا در هیأت‌ها نیز از ارکان مهم دیگر محسوب می‌شود.
سلیمانی افزود: این انقلاب بود که راه عاشورا و امام حسین (ع) را مشخص کرد.

وی ضمن تاکید بربرنامه ریزی دقیق و استفاده بهینه از این ایام در راستای بهره برداری معنوی هر چه بیشتر اظهار داشت : همه مسئولین شهرستان باید با اجرای برنامه های مذهبی ، سخنرانی و عزاداری های مفید به بیان اهدف و پیام قیام امام حسین (ع) بپردازند.

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت تصریح کرد: امیدواریم امسال نیز همچون سالهای گذشته مراسم باشکوه حسینی را در زندان ها با همکاری هیئت های مذهبی برگزار کنیم.

در ادامه نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه های مذهبی در زندانهای استان گفت : فلسفه عاشورا و مکتب آن در نظام زندانبانی بعنوان یک اولویت و محور تربیتی وآ موزشی شناخته می شود که در محورهای مختلف مورد اهتمام مسئولین زندانها و امور فرهنگی ما در مراکز تابعه قرار دارد.

وی افزود : از آنجائی که ماه محرم فرصتی دوباره برای بازگشت همه انسانها به خویشتن است و در این بین زندانیان بعنوان افراد به خطا رفته و راه گم کرده به انابه، توبه و بازگشت به اصالت خویش بیش از دیگران نیازمند هستند، بایستی فضا و بستر مناسب جهت بهره مندی بیشتر آنان از  فضائل و اخلاق امام حسین (ع) و یاران با وفایشان در همه زندانها فراهم شود و اجرای برنامه های دینی و مذهبی و پر کردن اوقات فراغت آنان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار می دهد.

در ادامه کامیابی رئیس هیئت های مذهبی استان ضمن خوشامد گوئی به مسئولین اداره کل زندانها از اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندانها تقدیر و تشکر نمود و خواستار برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات مذهبی در ماه محرم شد و آمادگی هیات مذهبی استان را جهت همکاری با زندانهای استان اعلام نمود .

شایان ذکر است در پایان این  جلسه تعداد ۲۰ سبد کالا از سوی هیئت های مذهبی به خانواده های مددجویان بی بضاعت زندان مرکزی کرمان اهداء شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*