اخبار کوتاه

جلسه هم اندیشی مدیر زندان مرکزی کرمان با روانشناسان

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:

در راستای برنامه ریزی برای هرچه با شکوه تر، پربارتر و پویاتر شدن  فعالیت های  واحد روانشناسی جلسه هم اندیشی با حضور سلیمانی مدیر زندان،دکتر باختر رئیس بهداشت و درمان زندان، سعیدی مسئول بهداری زندان،اسحاقی مسئول واحد روان شناسی و تمامی روان شناسان در دفتر مدیر زندان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه سلیمانی مدیر زندان مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از واحد روانشناسی و با اشاره به اهمیت حضور روانشناسان در اندرزگاه ها و ارتباط مستقیم با مددجویان گفت:روانشناسان با ارائه مشاوره در کنترل ناهنجاریها و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان مرکزی با همکاری واحد فرهنگی و تربیتی زمینه ساز اصلاح و تربیت زندانیان در بازگشت سعادتمندانه به  جامعه هستند.

وی در ادامه با بیان دوره های آموزشی این واحد(درس هایی از روان شناسی ،مهارت اساسی زندگی،کاهش آسیب رفتار های پرخطر و…)گفت: هدف ازبرگزاری این دوره های آموزشی را افزایش توانمندی واصلاح رفتارمددجویان دانست وگفت: مهارتهای اساسی زندگی برای این قشر عاملی است برای جلوگیری از تکرار جرم،ناهنجاریهای اجتماعی و همچنین پیشگیری ازچالش ها وبحران های زندگی و بهترین روش برای کاهش آسیب های اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی مددجویان می باشد.

 در ادامه جلسه هم اندیشی دکتر باختر به ارائه  گزارشی از فعالیت های  واحد روانشناسی پرداخت و بیان داشت: آموزشهای روانشناسی باید درسطح گسترده ای موردتوجه قرارگیردوکسب مهارتهای اساسی زندگی نقش بسزایی در ارتقاء توانایی افراد و کاهش جرائم دارد.

در پایان کارکنان نظرات و پیشنهادات خود را جهت ارتقاء سطح  کمی وکیفی فعالیت های واحد روانشناسی بیان نمودند و برنامه ریزی هایی در خصوص فعالیت های این واحد صورت گرفت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*