اخبار کوتاه

جلسه بررسی مسائل و مشکلات زندان شهربابک با حضور مسئولین اجرایی و قضایی شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهربابک؛ جلسه هم اندیشی با محوریت بررسی مسائل و مشکلات زندان شهربابک با حضور امانی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان کرمان، قایینی فرماندار، حجت الاسلام انصاری امام جمعه، شهسواری دادستان و برخی مسئولین شهرستان برگزار شد.

سلیمانی رییس اداره زندان شهربابک در ابتدای این جلسه ضمن ارائه آماری از وضعیت زندان گفت: زندان شهربابک امروز یک مکان فرهنگی است که کاهش جمعیت و کاهش بازگشت مجدد مددجویان نشان از موفقیت در این امر می باشد.

وی افزود: با وجود اتفاقات خوب در کاهش آمار کیفری اما نباید از رفع مسائل و مشکلات زندان غافل شد.

امانی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان کرمان در این جلسه گفت: زندان یک شهر کوچک است که افراد مختلفی در آن حضور دارند. مشکلات زندانها، مشکلات جامعه حساب می شوند لذا باید با تمام قوا جهت رفع آنها اقدام کرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات زندان شهربابک گفت: کاهش بازگشت مجدد مددجویان زندان شهربابک علاوه بر تلاش کارکنان این اداره نشان از تلاش تمام مسئولین علی الخصوص حوزه قضایی شهرستان است.

حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهربابک در ادامه اظهار داشت: همه ما انسانها به گونه ای متهم هستیم اما اتهام بعضی از افراد ثابت و به زندان می افتند اما بعضی ها آزاد هستند لذا باید کرامت انسانی همه افراد را حفظ کرد.

در ادامه شهسواری دادستان شهربابک گفت: صدور حکم بازداشت بسیار سخت است اما در برخی موارد چاره ای نداریم و مجبور هستیم افراد را به زندان بفرستیم.

وی افزود: زندان شهربابک الحمدالله پایین ترین آمار را در بین دیگر زندان ها دارد و امیدواریم بتوانیم این آمار را همچنان کاهش دهیم.

قایینی فرماندار شهربابک در جلسه فوق گفت: همه دستگاههای اجرایی شهرستان با مشکلاتی مواجه هستند اما چون زندان با امنیت شهرستان در ارتباط بوده و یک دستگاه حساسی است در اولویت قرار دارد.

وی افزود: با وجود کمبود اعتبارات دولتی؛ ما دستگاهها باید یکدیگر را کمک کنیم تا مشلات مرتفع گردد.

در پایان پس از تبادل نظر ، مسئولین حاضر در جهت رفع مشکلات زندان از جمله ساخت سوله ورزشی، برق، فضاسازی و زیباسازی محوطه زندان و… قول مساعدت دادند.

 گفتنی است قبل از آغاز این جلسه هم اندیشی مسئولین از قسمت های مختلف زندان بازدید و از نزدیک اقدامات صورت گرفته را مشاهده نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*