اخبار کوتاه

جشن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در زندان مرکزی کرمان

به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار به همت  اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها و همکاری واحد فرهنگی زندان مرکزی و اندرزگاه باز ،  مراسم جشنی با حضور امیری مدیر کل زندان های استان،سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل،حجت الاسلام نیکنام رئیس اداره فرهنگی،دکتر سیستانی رئیس اداره بهداشت و درمان اداره کل، جمعی از روسای ستادی اداره کل،روشان مدیر زندان مرکزی کرمان،برشان معاون زندان و جمعی از کارکنان ، پرستاران زندان مرکزی و  جمع پرشور کارکنان و مددجویان در اندرزگاه باز  زندان مرکزی کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:ابتدای این مراسم  مدیر کل زندان های استان کرمان ضمن خیر مقدم به تمامی همکاران و تبریک میلاد با سعادت بانوی کربلا، اسوه نیکی‌ها  و روز پرستار ،همه همکاران و زندانبانان را نوعی پرستار دانست و افزود : با توجه به ماموریت شما  همکاران سخت کوشم در امر اصلاح و تربیت  باید تلاش کنید تا مددجویان بازگشت سعادتمندانه  ای به خانواده و جامعه  داشته باشند .

وی با بیان اینکه  همه کارکنان باید به عنوان یک مربی اصلاح و تربیت  ، معلم و پرستار  عمل نمایند گفت: تمامی مسئولین و کارکنان زندان به عنوان پرستار ماموریت سنگینی برعهده دارند و باید به خودمان ببالیم که در مجموعه ای کار می کنیم که در خدمت قشر آسیب دیده و به خطا رفته باشیم  و باید در رشد و تعالی آنها سهیم باشیم .  

مقام عالی زندانهای استان اظهار داشت :  فردی که وارد  زندان می شود  مشکلات جسمی ، روحی و روانی او در بدو ورود به زندان بروز پیدا می کند و این افراد یا سرپرست خانواده است و یا خانم جوانی  است که ستون خانه است و وظیفه نگهداری از فرزندان را به عهده دارد که در هر صورت صدمات جبران ناپذیری متوجه خانواده فرد  زندانی می گردد و کارکنان از این دیدگاه مسئولین خطیری بر عهدار دارند  چرا که این افراد با زندانی شدن مشکلات  روحی زیادی متحمل می شود و نیازمند محبت و آرام سازی می باشند.

وی افزود : امروزه بحمد الله از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی عمکرد زندانها از رویکرد پلیسی و امنیتی به  اقدامات تامینی و تربیتی تبدیل شده است و این از دستاوردهای شکوهمند انقلاب است و باید خدا را شاکر باشیم که در مملکتی زندگی می کنیم که امکانات فرهنگی و رفاهی خوبی در اختیار زندانیان می باشد .

در بخش دیگر رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها نیز ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین زندان و ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت زينب (س) و روز پرستار به بیان ویژگی شخصیتی و اخلاقی حضرت زینب (س) پرداخت و گفت : اگر بتوانیم به شناخت صحیح از حضرت زینب (س) دست پیدا کنیم قطعاً رفتار و کردارمان در زندگی تغییر پیدا کرده و بازگشت به بسیاری از اشتباهات و خطاهای گذشته غیر ممکن میگردد .

 نیک نام ،  ایمان ، صبر ، زهد ، حیا و انس با قرآن کریم را به عنوان خصیصه بارز آن حضرت بیان و افزود :گام دوم بعد از شناخت آن بزرگوار علاقه واقعی و قلبی و گام نهایی در رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی اسوه و الگو قرار دادن ویژگی های اخلاقی حضرت زینب (س ) در زندگی است .

وی با بیان اینکه اعتماد و اعتقاد به خداوند زیر بنای حرکت بشر است تأکید کردند : مهمترین رکن در تربیت فرزندان وجود خانواده های است که در آن الگو های زندگی ائمه معصومین (ع) و اعتقادات صحیح دینی آموزش داده می شود  و هر یک از زنان جامعه اسلامی می توانند از آن بزرگ بانوی عالم  بشریت الگو گیری نمایند .

در ادامه  نظری از مداحان اهل بیت (ع) به مولودی خوانی و هنرمندان مطرح استان و گروه هنری  عرفان و مددجویان زندان به اجرای برنامه های طنز ،موسیقی  و نمایش پرداختند.

در حاشیه این مراسم روشان مدیر زندان مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین اندرزگاه باز و با تاکید به وابستگی انسانها به پیامبران وائمه  اشاره و اظهار داشت:اگرباپیامبران درارتباط باشیم حاجت دنیا وآخرت راخواهیم گرفت.

در پایان از پرستاران شاغل و ازافرادی که نام آنها مزین به نام زینب بود با اهدای جوایزی از سوی مدیر  کل زندانها تجلیل شد .

   

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*