اخبار کوتاه

جشنواره ورزشی کارکنان مرد زندان‌های استان کرمان در بم آغاز شد

جشنواره ورزشی کارکنان مرد زندان‌های استان کرمان با حضور ۱۳ تیم از شهرستان‌های این استان در بم آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، آیین افتتاح جشنواره ورزشی کارکنان مرد زندان‌های استان کرمان با حضور کرامت عبدلی نژاد معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، جمعی از روسای زندان ها و روسای ستادی اداره کل و  ۱۳ تیم از شهرستان‌های این استان در سالن  فجر بم برگزار شد.

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان کرمان در آیین افتتاحیه این دوره از مسابقات گفت:در راستاي اجرایی نمودن برنامه هاي مدون فرهنگي و تربيتي سازمان درسال جاري و با هدف ارتقاءآمادگي جسماني و نيز ايجاد نشاط و شادابي در بين كاركنان ، افتتاحیه جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان مرد زندان های استان  به میزبانی زندان بم به مدت سه روز در این شهرستان برگزار می‌شود.

 کرامت عبدلی نژاد  ضمن تبریک هفته بسیج گفت : هفته بسیج فرصتی است که از رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان سخن گفته و آموزه‌های بسیج در آن دوران را به نسل جوان انتقال دهیم.

وی تصریح کرد: اقتدار و بزرگی ایران اسلامی در جهان، به برکت خون پاک شهدا و دلاوری بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس و شرایط کنونی است و شما ورزشکاران باید این عزیزان را الگوی خود در زندگی قرار دهید .

معاون اصلاح و تربیت زندانهای استان افزود : هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد نشاط، شادابی، همدلی و هماهنگی هر چه بیشتر در بین کارکنان سازمان زندانها است.

وی تلاش در حوزه زندانبانی اسلامی را ارزشمند و از جمله مشاغل سخت دانست و اظهارداشت: با توجه به سخت بودن حرفه زندانبانی اسلامی و احتمال ایجاد فرسودگی شغلی برای کارکنان این حوزه، توجه به بحث ورزش و تربیت بدنی در ادارات کل زندانهای سراسر کشور ضروری و با اهمیت است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که خود کارکنان زندانها شادابی و نشاط لازم را نداشته باشند نمی توانند رسالت اصلی خود در راستای ایجاد زمینه بازگشت سعادتمندانه مددجویان به زندگی فردی و اجتماعی را به طور شایسته انجام دهند.

عبدلی نژاد  اصلاح و تربیت مددجویان را یکی از اهداف اصلی زندانبانی اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: سرزندگی و نشاط کارکنان زندانها یکی از ضرورت های دستیابی به این امر است.

محمدرضا پرناک، رئیس زندان بم نیز در حاشیه برگزاری این مراسم اظهار داشت: جشنواره ورزشی کارکنان مرد زندان‌های استان کرمان به میزبانی زندان بم به مدت سه روز در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ورزشی کارکنان مرد زندان‌های استان کرمان در سه رشته والیبال، دارت و تیراندازی برگزار می‌شود تصریح کرد: این مسابقات با حضور ۱۳ تیم ورزشی و ورزشکارانی از اداره کل زندان‌ها و بازداشتگاه موقت استان کرمان، کانون اصلاح و تربیت، زندان‌های مرکزی جیرفت، کهنوج، منوجان، رفسنجان، بم، شهربابک، بافت، سیرجان و زرند برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان  نیز در حاشیه این گفت : ورزش یک ضرروت است و زندگی بشر نیز همیشه دارای تحرک است

 حجه الاسلام علی  مقبلی با اشاره به اینکه ورزش کردن سبب بالا رفتن راندمان کاری می‌شود اظهار داشت: ورزش می‌تواند بر افزایش توان کاری و فکری کارکنان موثر باشد.

وی بیان داشت : امکانات ورزشی مناسب و خوبی در زندان های استان داریم و شایسته است همکاران دراماکن ورزشی حاضر و امر ورزش را در دستور کار قرار دهند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*