تقدیرازمددجویان حافظ قرآن زندان زرند توسط دادستان عمومی وانقلاب این شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره زندان زرند: دادستان عمومی وانقلاب این شهرستان در مراسم تجلیل و تقدیرازمددجویان حافظ قرآن درزندان گفت : در ۱۸ ماه گذشته بیش از ۷۰ نفر ،حافظ قرآن از یک تا ۱۵ جزء در زندان زرند داشته ایم، وتا ۱۰ روز آینده حدود ۴۵ نفرازمددجویان جزء ۳۰ را بحول قوت الهی به اتمام وبه آمار فوق افزوده خواهند شد که بسیارخوشحال کننده است .

وی با بیان اینکه به دنبال راهکارهایی برای اینکه بتوانیم زندانیان را پس آزادی نیز حمایت کرده و آنها را تحت نظرداشته باشیم ، گفت: به این منظورباید ازظرفیت های انجمن حمایت از زندانیان استفاده شود.

قویدل با اشاره به برنامه های فرهنگی برگزار شده در زندان زرند گفت: سعی برآن بوده مددجویان حافظ قرآن که دارای حسن اخلاق و رفتارهای معنوی بهتری هستند و در زندان ازاین لحاظ پیشرفت داشته اند، پس ازآزادی جذب کرده و آنها را به عنوان سفیران خود در مساجد و پایگاه ها قراردهیم.

دادستان زرند اظهار داشت: انصافاً کار و فعالیت ارزشمند و خوبی در ارتباط با آموزش و حفظ قرآن در زندان زرند صورت پذیرفته و استقبال مددجویان از برنامه های قرآنی موید این مطلب است .

وی ادامه داد: انس با قرآن ، انسانها را تقویت روحی نموده، اعتماد به نفس می دهد و راههای تقرب به خدا را برای انسان روشن می کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با اشاره به اینکه این نشست به منظور تجلیل از مددجویانی است که در مسائل قرآنی و معنوی با همت واحد فرهنگی و تربیتی زندان به رشد رسیده اند صورت گرفته، افزود:مطلع هستیم برخی از مددجویانی که درامور قرآنی موفق بوده پس از آزادی فعالیت های قرآنی خود را در مساجد با برگزاری مجالس قرآنی ادامه می دهند.برخی حتی قسمت بالای منزل مسکونی خود را به حسینیه اختصاص داده تا درآن به ترویج علوم قرآنی بپردازند ، افرادی روز ورودشان به کلاسهای قرآنی را بعنوان روز تولدشان یاد می کردند.

در ادامه قاضی ناظر زندان زرند با بیان اینکه توجه به این افراد احترام و توجه به معارف قرآنی است گفت: تمایل ما به شنیدن انتظارات این افراد از مسئولین و همچنین انتقال تجربیات آنها به ما برای استفاده در جهت رشد معنوی دیگر مددجویان است ، هدف ما برجسته کردن امور فرهنگی در حوزه زندان ، تمرکز برامور قرآنی است.

احمدی بیان کرد: ما می توانیم در زمینه هایی که قانون به ما اجازه داده نسبت به تخفیف مجازات مددجویانی که در امور قرآنی فعالیت دارند ،اقدام کنیم. بنابراین در زندان به فراخور جرم نسبت به حفظ قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار برنامه ریزی ها صورت گرفته است. به این معنا که اگر مجرم جرمش سرقت ، رابطه نامشروع ویا … باید احادیث مرتبط با این مباحث گردآوری وآنها حفظ نمایند.

احمدی فعالیت های انجام شده و در حال انجام حوزه فرهنگی وتربیتی زندان زرند در امورات قرآن کریم مطلوب ارزیابی نمود و اظهار امیدواری کرد تا باهم اندیشی و هم افزایی، بیش از پیش در ترویج فرهنگ قرآنی در بین زندانیان اقدامات موثری صورت پذیرد.

وی اضافه کرد به هر نسبت که فرهنگ غنی قرآنی در بین این قشر تقویت گردد ،ضمن ارتقاء باورهای دینی آنان ، به همان اندازه آمار آسیب های حین حبس نیز کاهش پیدا می نماید.

قاضی ناظرزندان زرند ، با اشاره به اینکه سازمان زندانها دارای رویکرد تربیتی است، عنوان کرد: مقرر شده جلسات هم اندیشی ماهیانه با حوزه فرهنگی برگزار شود تا برنامه ریزی و ارزیابی های لازم صورت گیرد تا نتایج آن منجر به هنجارپذیری درونی مددجویان شود.

در ادامه رئیس زندان زرند با بیان اینکه همه اقدامات انجام شده و در حال انجام فرهنگی و قرآنی در جهت آن است که مددجویان اقدامات ارزنده ای را داشته باشند گفت: ما همواره از زندانیانی که کارهای مفید اعم از یادگیری و ورود درعرصه قرآن کریم انجام دهند ، حمایت می کنیم.
تویسرکانی اظهار داشت: تلاش ما بر آن است که شاهد حاکمیت فرهنگ قرآنی در زندان باشیم.

ایشان فعالیتهای قرآنی در زندانها را ابزاری بسیار موثر برای فرآیند اجتماعی کردن زندانیان دانست و عنوان کرد: یکی از بهترین راهکارها در کمک به بازگشت سعاتمندانه مددجویان به جامعه ، استفاده ازکلام الهی در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانها است که خوشبختانه این مهم در زندان زرند به عنوان یک اصل همواره مورد توجه قرار گرفته است.

درادامه این مراسم برخی از مددجویان حافظ قرآن کریم به بیان دیدگاه ها و درخواست های خود پرداختند، ودر پایان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند از مددجویان حافظ قرآن ، مربیان و مسئولین فرهنگی با اهدای هدایا ولوح، تجلیل نمود .

مباحث گردآوری شده و در اختیار روحانیون مسئول زندان قرار می گیرد تا زندانیان خواسته و آنها را حفظ کنند.

قاضی ناظر بر زندان زرند با اشاره به اینکه سازمان زندانها دارای رویکرد تربیتی است، مقرر شده جلسات هم اندیشی ماهانه با امور فرهنگی برنامه ریزی و ارزیابی های لازم صورت گیرد تا نتایج آن منجر هنجارپذیری درونی مددجویان شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*