اخبار کوتاه

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانها و اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان

به منظور همدلی،همراهی و همسویی برای ترویج در ورزش زندان های استان  و شهرستان ها،  اداره کل زندان های استان با اداره ورزش و جوانان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان، رمضان امیری، مدیر کل زندان های استان کرمان در این جلسه گفت : با تلاش هایی که در حوزه ورزش در سطح کشوری و استانی صورت گرفته موجب شده تا کمترین درصد  را از ورزشکاران در زندان داشته باشیم.

وی افزود: افرادی هم که وارد زندان می شوند و دارای روحیه ورزشی و جوانمردی هستند در زمینه زندانبانی و حوزه ورزش از آنها کمک گرفته می شود.

وی یاد آور شد : هدف این است افرادی که وارد زندان می شوند با انجام ورزش های فردی،گروهی و همگانی از نظر جسمی و روحی از وضعیت خوبی برخوردار شوند و ورزش دربین مددجویان ترویج و توسعه پیدا کند.

وی گفت: زندان از سرانه و سالن های ورزشی خوبی برخوردار است.

امیری بر ترویج نهضت داوطلبی ورزش در زندان و استفاده خوب از این نگاه تاکید کرد.

مدیر کل زندان های استان کرمان گفت:وقتی مددجویان با ورزش بیشتر سروکار داشته باشند از نظر روحی و جسمی آسیب کمتری می بینند و آسیب و مشکلات کاهش پیدا می کند.

امیری از مدیر کل ورزش و جوانان استان خواست : انجمن ها و هیئت های ورزشی با زندان های شهرستان تعامل داشته باشند و حضور مربیان و هیئت های ورزشی در مجموعه زندان ها در جهت سلامت و روحیه افراد پر رنگ تر باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: در مجموعه ورزش کرمان کوتاهی دیده نشده و در این زمینه خوب فعالیت می شود.

درادامه دکتر امیری خراسانی ، مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان هم گفت: ارتباط و تعامل دوسویه زندان با اداره کل ورزش و جوانان قابل تحسین است.

وی افزود:باید ورزش را در بین تمام اقشار جامعه چه داخل و خارج از زندان دنبال کنیم تا سلامت جسمی و روحی افراد ارتقاء پیدا کند.

امیری خراسانی  یکی ازاهداف این تفاهم نامه را همکاری های متقابل ، جلوگیری از موازی کاری و استفاده مفید از ظرفیت ها ،پتانسیل ها و امکانات دانست.

وی تصریح کرد: باید انجمن های ورزشی صبحگاهی و شامگاهی را در همه نقاط به  ویژه زندان توسعه و ترویج دهیم.

وی گفت : امیدواریم شاهد فعالیت های پررنگ تر با بازدهی بالا و بیشتر در سطح استان و شهرستان ها باشیم‌

در پایان جلسه به صورت ویدئو کنفرانس و ارتباط تصویری با زندان های شهرستان کرمان مسائل و مشکلات حوزه ورزش زندان ها مطرح شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*