اخبار کوتاه

تجلیل از مربیان،حافظان و قاریان قرآن کریم در زندان مرکزی کرمان

در راستای انس بیشتر مددجویان با کتاب وحی  و تجلیل از مربیان،حافظان و قاریان زندان مرکزی، محفل انس با قرآن کریم با حضور عبدلی نژاد معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان کرمان،حجت الاسلام مقبلی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی، سلیمانی مدیر زندان مرکزی، و دیگر مسئولین زندان با شرکت جمع کثیری از مددجویان قرآنی در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره زندان مرکزی ، این محفل نورانی با تلاوت مجلسی ، رنجبر از کارکنان زندان آغاز گردید.

در ادامه حجت الاسلام شمسی ضمن عرض خیر مقدم به ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی زندان پرداخت.

در بخش دیگر از این محفل نورانی گروه تواشیح معراج مددجویان زندان مرکزی  به اجرای برنامه های جذاب قرآنی خود پرداخت.

این محفل نورانی با تلاوت مجلسی کافی قاری مطرح استانی ادامه یافت. 

در ادامه حجت الاسلام شهابی به سخنرانی پرداخت و گفت: قرآن تکمیل‌کننده سایر کتاب‌های آسمانی است و احکام و دستورات آن نسبت به سایر ادیان کامل‌ترین است و تمسک به آن را راه نجات بشریت از ضلالت‌ها برشمرد.

 وی در ادامه سخنان خود تنها حفظ کلمات قرآنی را کافی ندانست و از مددجویان خواست با تأمل در آیات قرآن، سر کلام وحی را دریابند و همزمان با حفظ قرآن به درک مفاهیم قرآن بپردازند.

در حاشیه  این مراسم مدیر زندان مرکزی گفت:بهترین دستاورد دوران حبس می تواند فراگیری قرآن کریم و عمل به دستورات آن باشد.

پرویز سلیمانی در ادامه قرآن کریم را معجزه الهی  و گوهر ارزنده دانست که عمل به دستورات آن راه سعادت دنیوی و آخرت انسان ها را هموار می نماید.

شایان ذکر است در پایان  با حضور قاضی ناظر بر زندان از مددجویان حافظ یک جز تا ۵ جز یک جلد قرآن کریم به همراه  ۷ روز مرخصی و به حافظین ۵ جزء به بالا یک عدد قلم قرآنی به همراه ۱۰ روز مرخصی اهدا گردید و از قاریان و مربیان با اهداء لوح تجلیل به عمل آمد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*