اخبار کوتاه

تجلیل از خانواده های معظم شهدا،جانبازان و ایثارگران اداره کل زندان های استان کرمان

در نشستی صمیمانه با حضور مدیر کل زندان های استان ، معاونین ، مشاور امور ایثارگران و  جمعی از  روسای ستادی اداره کل  از ۸۴ نفر از خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران اداره کل زندان های استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان ، در این مراسم مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان گفت : خانواده شهدا و جانبازان، صاحبان اصلی انقلاب هستند.

رمضان امیری افزود:  خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، صاحبان اصلی انقلاب اند که با عشق، دین، حق و آزادگی، جان خود را فدای اسلام کردند.

وی  با اشاره به اهمیت و نقش جانبازان و ایثارگران در کشور، اظهار داشت: جانبازان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی، با نثار جان خود از میهن اسلامی محافظت کردند و امروز وظیفه ما این است تا با حمایت خود از خانواده های آنان، دین خود را ادا کنیم.

وی  با اشاره به کار سخت زندانبانی تصریح کرد:  در مجموعه زندانهای استان ۱۴۳ نفر ایثار گر داریم و ما افتخار این را داریم در فضایی کار می کنیم که از جبهه و جهاد کمتر نیست.

وی گفت: کار در زندان یک امتحان الهی است و  زنده کردن نفس انسان را بر عهده دارد.

 میر شکاری مشاور امور ایثارگران اداره کل زندان های استان نیز گفت: نقش  حیاتی و تعیین كننده شهدا و ایثارگران در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و استقلال كشور، بسیار حائز اهمیت بوده است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش شهدا در پیشرفت و تعالی نظام جمهوری اسلامی، افزود:  اقتداری كه نظام جمهوری اسلامی در دنیا به آن دست یافته است، به بركت خون شهدا و در سایه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد : برای زنده نگهداشتن و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همه باید تلاش كنند كه این فرهنگ به نسل های آینده انتقال یابد و نباید از نقش مهم خانواده شهدا برای انتقال این فرهنگ با ارزش چشم پوشی کرد.

این مراسم به میزبانی کانون اصلاح و تربیت برگزار شد و در پایان توسط مدیر کل زندان های استان با اهدا  لوح تقدیر و هدیه از ۸۴ نفر از خانواده شهداء ، جانبازان و ایثارگران تجلیل به عمل آمد.

همچنین به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) حجت الاسلام کارگر رئیس اداره قضائی اداره کل و از مداحان اهل بیت (ع) به مدیحه سرایی  پرداخت.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*