اخبار کوتاه

تاکید دکتر جهانگیر بر توسعه امنیت در زندانها و سلامت زندانیان

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه گفت: توسعه امنیت در زندان‌ها مهمترین رکن برنامه‌های اصلاحی و تربیتی است و همچنین حفظ سلامتی زندانیان و رسیدگی به وضعیت بهداشتی زندان‌ها از حقوق زندانیان است.


اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درنشست سراسری با مدیران کل ستادی و استانی که ازطریق ویدئو کنفرانس برگزارشد با تأکید براینکه ما در قبال تأمین امنیت، سلامت و تربیت زندانیان حساس هستیم، گفت: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به زندان‌ها و اقدامات فوق العاده بهداشتی از جمله ضد عفونی کردن روزانه و مستمر بخش‌ها و وسایل مورد نظر و قرار دادن وسایل بهداشتی در دسترس زندانیان و ارائه آموزش‌های لازم به زندانیان از جمله وظایفی که باید انجام شود .


وی خطاب به مدیران زندان‌های سراسر کشور گفت: یکی از وظایف مهم مدیران زندان ها حضورمداوم در بین زندانیان و بررسی پرونده های آنان است.
جهانگیر از مدیران ، مسئولین قضائی و مددکاران زندان ها خواست ضمن دیداربا تمامی زندانیان وبررسی پرونده های آنان از تمامی ظرفیتهای قانونی برای ارائه تسهیلات حقوقی برای آنان با هماهنگی مراجع قضایی اقدام نمایند.
وی تأکید کرد: صرف شنیدن سخنان زندانیان کافی نیست و باید پیگیری های لازم تا زمان حصول نتیجه انجام شود تا خدای ناکرده هیچ فردی بدون دلیل ولو برای یک ساعت درزندان نماند واگر امکان استفاده آنان از تسهیلات قضایی وجود دارد ازآن بهره مند شوند.


رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه گفت : تاکید رئیس قوه قضائیه بر کاهش جمعیت کیفری و به حداقل رساندن صدور احکام حبس می باشد و از مدیران و مسئولین خواست اولین اولویت کاری آنان غربالگری زندانیان از نظر مرخصی ، آزادی مشروط ، تعلیق ، تعویق مجازات و تبدیل احکام باشد و از تمامی مدیران و مسئولین خواست تا در آماده باش کامل باشند و در به خصوص در ایام نوروز در محل کار و زندانها حضور داشته باشند و تمهیدات لازم در زندانها در خصوص تامین امنیت اندیشیده شود و نیروهای شیفتی آموزش های لازم را توسط عوامل حفاظت و بازرسی ببیند چرا که هیچ چیز مهمتر از امنیت در مجموعه زندانها نیست لذا باید طوری در مجموعه زندانها اقدام شود تا امنیت کامل برقرار گردد و در این خصوص بیشترین مسئولیت متوجه مدیران زندانهاست.


پس ازسخنان رئیس سازمان زندان‌ها تعدادی از مدیران به طرح پرسش ها و نظرات خود پرداختند.


شایان ذکر است در این جلسه امیری مدیر کل زندانها ، سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، جمعی از روسای ستادی اداره کل ، مدیر و مسئولین زندان مرکزی حضور داشتند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*