اخبار کوتاه

تاسوعا و عاشورا یک روز وحدت آفرین است

به گزارش روابط عمومی اداره زندان مرکزی کرمان ،برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی امسال نیز با شکوهتر از سالهای گذشته با حضور امیری مدیر کل زندان های استان کرمان، جلالی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان، موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان،قنبری رئیس سازمان تبلیغات شهرستان،  رضا مقبلی معاون اداره و مالی اداره کل زندان های استان هرمزگان،عبدلی نژاد معاون اصلاح و تربیت اداره کل،حجت الاسلام مقبلی رئیس اداره فرهنگی ، حجت الاسلام کارگر رئیس اداره قضایی اداره کل،مسئولین هیئت محله شهرکرمان ،سلیمانی مدیر زندان مرکزی ، دیگر مسئولین اداره کل و زندان و شرکت پرشور مددجویان در باشگاه تربیت زندان مرکزی کرمان برگزار گردید.

در مراسم روز تاسوعا حجه الاسلام جلالی  ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین زندان گفت:انسان موجودی است که تکامل آن از پایین به بالا هست و سیر صعودی دارد و سایر کائنات سیر نزولی دارند.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که زندان برای غم و غصه آفریده نشده است بلکه برای تنبیه افراد ساخته شده است خطاب به مددجویان افزود:در زندان با استفاده از امکانات موجود روح و جسم خود را سالم نگه داشته تا بازگشتی سعادتمندانه به خانواده و جامعه داشته باشید.

در پایان روز تاسوعا حجت الاسلام کارگر رئیس اداره قضایی و مداحان دعوت شده به مدیحه سرایی پرداختند.

شایان ذکر است نماز جماعت ظهر تاسوعا به امامت حجت الاسلام جلالی برگزار گردید.

در روز عاشوارا حجت الاسلام ابوحمزه استاد حوزه و دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین فرهنگی درباره ابعاد حیات بخش قیام امام حسین (ع)به ایراد سخن پرداخت و گفت:تمسک به اهل بیت(ع) و سوار شدن به کشتی آن ها تنها راه نجات می باشد.که در این میان کشتی امام حسین (ع) اسرع و اوسع می باشد و شرایط سوار شدن در این کشتی علاوه بر اعتقاد صحیح و هدف درست پای بند بودن به مرام و مسلک آن بزرگوار می باشد.

در ادامه نظری  و حجت الاسلام ابوحمزه  به مدیحه سرایی پرداختند.

و در پایان نماز ظهر روز عاشورا به امامت حجت الاسلام ابوالحمزه اقامه گردید.

در حاشیه این مراسم عزاداری امیری مدیر کل زندان های استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین زندان و واحد فرهنگی این اداره،تاسوعا و عاشورای حسینی را یک روز وحدت آفرین دانست و گفت : امام حسین (ع) بخاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند .

 شایان ذکر است این مراسمات در اندرزگاه نسوان با قرائت زیارت عاشورا  توسط حجت الاسلام شمسی و حضور  عبدالحسین زاده و رضازاده مداحان برجسته شهر کرمان با سخنرانی حجت الاسلام مقبلی  رئیس اداره فرهنگی اداره کل برگزار  گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*