به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن از بانوان شاغل اداره کل زندانهای کرمان تجلیل شد

این مراسم به همت امور بانوان ، اداره فرهنگی و تربیتی و اداره مالی و پشتیبانی اداره کل ، در سالن اجتماعات شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اداره کل زندانهای استان کرمان برگزار گردید.

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام مادر و روز زن ، امیری مدیرکل زندان های استان کرمان در نشستی با کارکنان زن زندان های استان کرمان ، ضمن تبریک به بانوان به مناسبت روز زن گفت:حیطه وظایف زنان شاغل در زندانها نسبت به مردان در قالب انجام امورات همسر داری ،مادر بودن و فرزند پروری در کنار سایر فعالیت های اجتماعی با توجه به شغل طاقت فرسای زندانبانی از سختی های خاصی برخوردار است و اینجانب به نوبه خودم از زحمات بانوان شاغل در زندانهای کرمان قدردانی می نمایم .

وی با اشاره به سیره زندگی دخت نبی اکرم (ص) گفت: حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی بارز در دستگیری از نیازمندان و مستمندان می باشد و همکاران زن نیز به تاسی از این بزرگوار بتوانند در زندانها گامهای بزرگی در اصلاح و تربیت زندانیان زن بردارند .

مدیر کل زندانها در ادامه گفت : در آستانه چهلیمن روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی هستیم و امیدواریم بتوانیم پیرو راه شهدای اسلام و بخصوص این شهید عزیز باشیم و به بیان توصیه ها و خاطراتی از این سردار بزرگ پرداخت .

رمضان امیری افزود : شهید حاج قاسم سلیمانی علاقه زیادی به اهل بیت(ع) داشت و همیشه توصیه می کرد با تاسی و واسطه قراردان اهل بیت (ع) به خصوص حضرت زهرا (س) بسیاری از مشکلات خود به خود حل و فصل می گردد و از همکاران خواست تا با نگاه مثبت و روی باز در محل کار و منزل حاضر شوند چرا که دیدگاه مثبت به مسائل و مشکلات زندگی در مرحه اول به خود ما انرژی می دهد .

در ادامه نیک نام رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان کرمان ضمن خیر مقدم و تبریک بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) از حمایت های مدیر کل و زحمات خانم نامجو مسئول امور بانوان ، معاونین و روسای ستادی اداره کل تقدیر و تشکر کرد و گفت : از رسول اکرم (ص) نقل شده است : فاطمه برترین زن دو عالم است زیرا خشنودی او خشنودی خدا و خشم او خشم خدا است و فاطمه پاره تن و نور دو چشم من است .

وی در ادامه با اشاره به سیره زندگی دخت نبی اکرم (ص) ،حضرت زهرا(س) را نمونه کاملی از یک زن ولایی ، مادر و همسر دانست و گفت : اگر زنان سراسر عالم با تاسی از فاطمه زهرا (س) گام بردارند آرامش و آسایش ابدی جهان را فرا خواهد گرفت چرا که به فرموده بزرگان دین و جامعه مرد شالوده ای از تربیت زن و مادر خویش می باشد.

نیکنام گفت : جایگاه زنان در جامعه به عنوان یکی از نقش های برجسته ای است که نصیب انسان می گردد و سلامت روح و روان خانواده در دست زنان به خصوص مادران است.

در پایان جلسه با حضور مدیر کل معاونین و جمعی از روسای ستادی اداره کل و خانم نامجو مشاور امور بانوان اداره کل زندانها از پرسنل زن اداره کل ، زندان مرکزی ، بازداشتگاه موقت ، کانون اصلاح و تربیت ، بنیاد تعاون ، مرکز مراقبت ، ستاد دیه و مرکز آموزش با اهداء شاخه گل و هدیه تجلیل به عمل آمد .

شایان ذکر است در این مراسم پرویز سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، مهندس امانی معاون اداری و مالی ، مصطفایی رئیس اداره بازرسی ،حجت الاسلام کارگر رئیس اداره قضائی ، نیک نام رئیس اداره فرهنگی ، مفیدی رئیس اداره امور کارکنان ، شیخ شعاعی رئیس اداره مالی و پشتیبانی ، سرهنگ اسدی فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندانها نیز حضور داشتند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*