اخبار کوتاه

به مناسبت دهه فجر برگزار گردید : محفل نورانی انس با قرآن و جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل زندانهای استان کرمان

با توجه به اهمیت ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،مراسم نورانی محفل انس با قرآن به همراه جشن تکلیف فرزندان کارکنان(اداره کل ، زندان مرکزی، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه در سالن ورزشی نسوان زندان مرکزی جهت کارکنان و خانواده ها با حضور  معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، معاون اداری و مالی  ، روسای ادارات ستادی ، مسئول و جمعی از کارشناسان ستاد اقامه نماز استان، مسئول دارالقرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ، روحانیون معزز و … برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : در این مراسم حجه الاسلام  نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها ضمن ارائه خیر مقدم و گزارش فعالیتهای فرهنگی و تربیتی در زندانهای استان ، مواردی در خصوص سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مطرح نمودند و اظهار داشت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید در مقابل دسیسه های دشمن به قرآن تمسک جست و نقشه شوم دشمنان را نقش برآب نمود .

  وی خطاب به فرزندان کارکنان که مکلف شده اندگفت :عمل به آیات قرآن، تکلیف و ماموریتی است که خدا به شما داده است، اگر این ماموریت را به خوبی انجام دهید خوشبخت و سعادتمند خواهید شد و روح شما زمانی تکامل می یابد  که با قرآن و نماز مانوس باشید.

 

 در بخش دیگری از این مراسم حجه الاسلام عرب پور رئیس ستاد اقامه نماز استان ضمن ایراد سخنرانی ،مطالبی را در خصوص تکلیف انسانها نسبت به دستورات خدا مطرح نمود و اظهار داشت: رفتار شما که در جرعه ی مکلفین قرار گرفته اید باید در جهت رضایت خدا باشد و این مهم صورت نمی گیرد مگر با انجام واجبات و ترک محرمات .

وی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مورادی را در خصوص دستاوردهای انقلاب مطرح نموده و بیان داشت: نظام  ما بر مبنای قرآن است که هیچگونه شکستی در آن نیست و هر عملی که دشمن انجام داده جهت انحراف یا ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ، به لطف خداوند این حرکت های  دشمن به نفع انقلاب اسلامی تمام شده است .

  

از دیگر برنامه های این مراسم، اجرای برنامه های آموزشی ،اجرای حرکات نمایشی توسط حجه الاسلام شاهرخی( از سخنرانان مطرح کشور)  در خصوص آموزش وضو ، نماز و اصول دین ، گروه تواشیح پیامبر اعظم (ص) ، تلاوت قرآن توسط قاریان مشهور و پخش کلیپ قرانی بود.

در پایان از  مکلفینی که در سال جاری به سن تکلیف رسیده بودند با اهداء لوح یادبود و هدیه از سوی مدیر کل زندانهای استان کرمان تجلیل به عمل آمد .

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*