اخبار کوتاه

برگزاری کارگاه آموزشی اسلحه شناسی کاربردی ویژه سربازان وظیفه در بازداشتگاه موقت

یک دوره کارگاه آموزشی سلاح شناسی کاربردی در امور زندان با همکاری یگان ویژه انتظامی استان کرمان در بازداشتگاه موقت  برگزار گردید .

 به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه موقت : این کارگاه آموزشی که در راستای دستورالعمل سازمانی و تاکید ریاست سازمان زندانها و در جهت آشنائی بیشتر پرسنل یگان با انواع اسلحه و کاربردهای آن در زندان و با دعوت از کارشناسان اسلحه شناسی یگان ویژه انتظامی استان ، سروان افضلی ، استوار محسن نجف پور، استوار سلمانی استوار زراعت حرفه ، استوار اکبر زاده  برگزار شد .

اهم آیتم های آموزشی ، آشنائی با تجهیزات کنترل اجتماعات و نحوه به کارگیری آن ، آشنائی با تجهیزات انفرادی و تخصصی کنترل شورش، قانون بکارگیری سلاح ، آشنائی با انواع سلاح ، نحوه تیراندازی ، ضرورت کاربردی سلاح ، نحوه نگهداری و بکارگیری سلاح و … بود .

مهدی ولی اختیارآبادی رئیس بازداشتگاه موقت  اظهار داشت :  برگزاری این نوع کلاس های آموزشی برای ارتقای کارآیی نیروهای یگان حفاظت زندان و جلوگیری ، مقابله با هرنوع ناآرامی ها و مقابله با شورش و اغتشاش احتمالی لازم بوده و تکرار منظم آنها نیز ضروری می باشد و هدف از برگزاری این کارگاه ها بالابردن ضریب امنیتی و آمادگی پرسنل در مواقع بحران است.

سید یاسر حسینی فرمانده یگان حفاظت بازداشتگاه موقت گفت : برگزاری این دوره های آموزشی ضمن هوشیاری بیشتر کارکنان موجب ارتقاء توانایی های آنان نیز می شود که رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت از اهداف دیگر این کارگاه  می باشد و همچنین با نحوه کنترل شورش و مدیریت بحران و هرگونه تحرک و رخداد امنیتی و آشنائی با انواع اسلحه و نحوه بکارگیری آن در مواقع بحران بیشتر آشنا شدند .

ضمناً پس از اتمام کارگاه آموزشی ، کارشناسان یگان ویژه  از کلیه نقاط امنیتی بازداشتگاه بازدید نمودند.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*