اخبار کوتاه

برگزاری همایش یکروزه بررسی نقش مساجد در کاهش آسیبهای اجتماعی

همایش بررسی نقش مساجد در “کاهش آسیب های اجتماعی ” در اداره کل زندانهای استان بر گزار شد .

، رمضان امیری، مدیرکل زندان های استان، در همایش یک روزه «بررسی نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی» در سخنانی، این نقش را بسیار اثرگذار دانست و افزود: ۴۰ درصد زندانیان به زندان بر می گردند و  فقر فرهنگی، مالی، محیط می تواند در افزایش آسیب ها اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: ۲۲ کودک تا دو سال در زندان در کنار مادرانشان هستند که در این زمینه نیازمند یکسری اقلام هستند؛  ۱۱۷نفر زن و شوهر باهم زندانی هستند که برای بچه های اینها باید برنامه ریزی کنیم؛ ۱۳۱ نفر هم زنان مطلقه،۸۱ مرد که همسر آنان از دنیا رفته، ۱۲۷ نفر هم زندانیانی که بچه مریض دارند که نیازمند هزینه نگهداری و درمان هستند.

امیری با بیان اینکه دو هزار و ۵۲۷ نفر زندانی، فرزند محصل دارند و ۷۵ درصد زندانیان متأهل هستند و از ۷۵ درصد ۸۰ درصد آنان بیش از یک فرزند دارند؛ پیشنهاد تشکیل  دفتر هم اندیشی، تشکیل کرسی اخلاق در خانواده، گسترش دامنه کار در مساجد، ساماندهی جلسات خانگی با همکاری سازمان های مربوطه، ارائه مشاوره رایگان خانواده در مساجد، تشکیل چند کارگروه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، ورزش و نشاط در مساجد را هم مطرح کرد

مدیر کل صدا وسیمای مرکز کرمان نیز در این همایش گفت : روحانیت و مساجد اگر نقش خود را در زمینه جذب و راهنمایی نوجوانان و جوانان به نحو سازنده ایفا کند می تواند کمک موثری به پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد .
علیرمضانی با اشاره به راهبرد دشمنان برای ناکار امد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی افزود : امروزه بیش از ۲۷۰ شبکه تلویزیونی فارسی زبان بر علیه ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی فعالیت می کنند و با استفاده از آسیب های موجود اجتماعی در صدد القای ناکار آمدی نظام جهموری اسلامی به مخاطبان خود هستند

حمیدملانوری معاون سیاسی و امنیتی استانداری درادامه  این همایش گفت:مسجد بزرگترین پایگاه فرهنگی،دینی وآموزشی جامعه بشریت بوده است.

وی همچنین افزود:‌فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ در جامعه به کارگروهی و تخصص نیاز دارد چراکه آن چیز که جامعه رامی سازد سرمایه انسانی است و دراین میان مساجد بعنوان یک پایگاه فرهنگی با داشتن کارکردهایی بسیار عالی و ارزشمند می تواند نقش خوبی را ایفاء کند.

حجت الاسلام علی جلالی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، در همایش بررسی نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی ابتدا با استناد به خطبه  پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله در آخرین جمعه ماه شعبان، بیان داشت: نتیجه برکت،  رحمت و مغفرت ماه رمضان این است، بهترین ایام و ساعات است  لذا حضرت فرمودند شقی ترین افراد کسی است که از این فرصت استفاده نکند.

این مسئول بیان داشت: بین ۳۰ دستگاه مرتبط در بحث آسیب های اجتماعی، یک نتیجه گرفته شد که اگر محور مسجد و روحانیت باشد، این مسایل کاهش پیدا می کند لذا کمک کنیم از ظرفیت مساجد استفاده شود و محوریت برنامه های مختلف را در مساجد قرار دهیم؛  برخی مساجد وضعیت خوبی دارند و می توانند معین سایر مساجد شوند، از ظرفیت ماه مبارک رمضان هم استفاده کنیم.

گفتنی است این همایش به منظور بررسی نقش مساجد درکاهش آسیبهای اجتماعی با حضور مدیران کل ادارات استان، ائمه جماعات و هیئت امناء مساجد کرمان در سالن چند منظوره زندان مرکزی کرمان  برگزارشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*