برگزاری” مسابقه هنر آشپزی” ویژه کارکنان زن اداره کل زندانهای استان کرمان

به همت اداره فرهنگی و تربیتی و امور بانوان اداره کل زندانها مسابقه هنر آشپزی ویژه کارکنان زن اداره کل زندانهای استان کرمان با حضور معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ،معاون اداری و مالی ، رئیس اداره فرهنگی ، مشاور امور بانوان ، جمعی از روسای ستادی اداره کل زندانها ، مدیر زندان مرکزی، کارکنان زن اداره کل ، زندان مرکزی ،بازداشتگاه موقت و کانون اصلاح و تربیت در سالن کنفرانس مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۵ برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان؛ در آیین افتتاحیه این مسابقه ، نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان ضمن خیر مقدم به معاونین ، روسا و کارکنان زن گفت: غذا به عنوان یکی از اساسی ترین و مهم ترین نیازهای انسان برای بقاء نقش مهمی را در زندگی ایفا کرده و رابطه مستقیم با تندرستی و سلامت انسان دارد. با اصلاح الگوی تغذیه ، تغییر سبک زندگی و افزایش تحرک می توان بیماری ها را در جوامع کنونی کاهش داد.

وی افزود : رشد ، طول عمر ، تندرستی ، آرامش اعصاب و روان ، خلق و خوی و رفتار ،توانمندی و قدرت ، تکثیر نسل و تولید مثل و … همه به نوعی وامدار تغذیه سالمند از این رو قریب به ۲۵۰ آیه قرآنی و دهها روایت از معصوین (ع) در موردغذا وتغذیه وارد شده است و کلمه” فلینظر” ۴ بار در قرآن کریم آمده است که دوبار آن درباره غذای انسان می باشد .
رئیس اداره فرهنگی و تربیتی با اشاره به تاثیر غذای پاکیزه و حلال و تاثیر آن بر اخلاق و رفتار انسانها گفت : در قرآن مجید به مومنان سفارش شده است از غذاهای حلال و پاکیزه استفاده نمائید در برخی آیات ارتباط تنگاتنگی بین غذای پاکیزه و عمل صالح دیده می شود “کلو من الطیبات و اعملوا صالحا ” از غذاهای پاکیزه بخورید و عمل صالح انجام دهید چرا که همچنان که سخن پاکیزه ، عمل صالح را به آسمان عروج می دهد ، غذای پاکیزه نیز انسان را در جهت کسب کمالات معنوی و حفظ ارش های اخلاقی سوق می دهد .

وی یادآور شد : برگزاری جشنواره آشپزی علاوه برایجاد روحیه شور، نشاط و هیجان در بین کارکنان زن ، فرهنگ تغذیه سالم را در بین آنها نیز ارتقاء می دهد.

نیک نام بیان داشت : در این جشنواره کارکنان زن با پخت انواع برنج ، خورشت ، مرغ ، ژیگو و دسر ، هنر خود را در آشپزی به نمایش گذاشتند و در پایان با حضور معاونین ، جمعی از روسای ستادی اداره کل و زندانها و خانم نامجو مشاور امور بانوان اداره کل زندانها به نفرات برتر ۵ نمونه غذا ( هر غذا سه نفر ) لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*