برگزاری مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه در زندان زرند

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان  ،مراسم بزرگداشت روزعرفه وگرامیداشت سالروز شهادت حضرت مسلم بن عقیل وهانی بن عروه با حضور کلیه مددجویان درنمازخانه بند بسته زندان زرند برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره زندان زرند:همزمان با نهم ذی الحجه مراسم پر فیض دعای عرفه با حضور کلیه مددجویان با شور ومعنویت خاصی برگزار گردید.

در این مراسم پس از نماز ظهر وعصر مددجویان با زمزمه ی دعای امام حسین (ع) در روز عرفه با خالق خویش راز و نیاز و مناجات کردند.

درابتدا حجت الاسلام جعفرزاده روحانی زندان ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: ما انسان ها باید از اتفاق بزرگ این عید که پدر چگونه از پسر خود دل برید درس بگیریم . حضرت ابراهیم(ع) با توکل بر خدا و تسلیم شدن در برابر امر الهی سربلند بیرون آمدند هم چنانکه امام حسین (ع) در راه خدا از مال، جان ، فرزندان وحتی شش ماهه خود گذشتند .

وی افزود: بدترین بیماری از نظر قرآن نفاق و کفر است و حادثه کربلا و شهادت حضرت مسلم (ع) و امام حسین (ع) و یارانش نشات گرفته از همین خصیصه رذیله کفر و نفاق است. هر چند حضرت مسلم وهانی با اندیشه پاک و سالم تا آخرین لحظه با استقامت و پایداری به مبارزه پرداخته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

درادامه کربلایی باغبان زاده مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به قرائت دعای پر فیض عرفه و مداحی پرداختند که با همراهی پرشور مددجویان همراه شد.
در حاشیه این مراسم رئیس زندان زرند گفت: عظمت و بزرگی روز عرفه آن قدر زیاد است که آورده شده هر کس نتوانسته ،درشب قدرآمرزیده شود و مورد عفو قرار نگرفته است می تواند از فرصت ارزشمند عرفه که برابر شب قدر است استفاده کند.

تویسرکانی اظهار داشت: در عظمت این روز امام صادق(ع) می فرماید هر چه میخواهی دراین روز برای خود دعا بخوان و در دعا کردن بکوش که روز عرفه ، روز دعاو درخواست است لذا همه ما باید ارزش این روز را بدانیم.

وی تصریح کرد : اثرات معنوی که این دعای پر فیض بر مددجویان می گذارد غیر قابل توصیف است زیرا در مدت برگزاری این مراسم زندانیان آنچنان غرق در مفاهیم و معنای پر مغز دعا می شوند که طولانی شدن مراسم هیچگونه خستگی و سستی از آنان، مشاهده نمی شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*