برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در اندرزگاه نسوان زندان مرکزی کرمان


مراسم عزاداری شیرخوارگان حسینی در زندان با حضور حجت الاسلام نیک نام رئیس اداره فرهنگی وتربینی اداره کل ،موسوی قوام مدیرعامل ستاد دیه ،روشان مدیر زندان مرکزی ، مسئولین زندان و اندرزگاه نسوان و جمع کثیری از مددجویان اندرزگاه نسوان در سالن تربیت این اندرزگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:در ابتدا گروه تعزیه مددجویان زندان به اجرای برنامه پرداختند.
در ادامه غلامرضا روشان، مدیر زندان مرکزی کرمان گفت: برگزاری مراسمات عاشورا ،حسین شناسی در اسلام است که باعث باقی ماندن ارزش‌های اسلام شده است.

وی تصریح کرد: حضرت علی اصغر (ع) برای مادران حجتی است تا فرزندان خود را برای دفاع از مبانی اسلام تربیت کنند و در این مسیر حسین وار فرزند خود را در کانون اسلام با احکام و اعتقادات اسلام پرورش دهند.
وی با اشاره به اهمیت مراسم شیر خوارگان تصریح کرد: بر همه ما است در این برهه از زمان و بیشتر از پیش در این مراسم و مراسمات عزاداری عاشورا شرکت کنیم.
روشان گفت: عاشوراست که غیرت و جوانمردی را در خون جوانان ما به جریان انداخته است.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام از همه فرصت‌ها استفاده می‌کنند که به اسلام ضربه بزنند اظهار داشت: حضور مردم بخصوص بانوان در مراسمات مذهبی مدعای این حقیقت است که هنوز و برای همیشه اسلام در خون ما جریان دارد و خاموش نخواهد شد و با احیا مراسم سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین (ع) آن را ثابت خواهیم کرد
دراین مراسم تعدادی از زندانیان زن با درآغوش گرفتن اطفال شیرخوار خود ابراز ارادت خود را به حضرت علی اصغر(ع) نشان دادند.
در ادامه مداح اهل بیت موسوی قوام به مدیحه سرایی پرداخت.
در این مراسم مادران ، شیر خوارگان خود را با لباس های سبز و سفید و سربند های مشکی،قرمز و سبز به همراه آوردند و به یاد حضرت علی اصغر طفل شیش ماه امام حسین (ع)به سوگ نشستند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*