اخبار کوتاه

برگزاری مراسم جشن به مناسبت ولادت امام جواد (ع) درزندان زرند

آیین جشن میلاد باسعادت امام جواد (علیه السلام) وحضرت علی اصغر امام حسین (علیه اسلام) با حضور جمع کثیری از مددجویان در زندان زرند برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره زندان زرند :مراسم سالروز ولادت باسعادت جواد الائمه امام محمد تقی (ع)وارث علوم لدنی از معصومین گذشته وحضرت علی اصغر امام حسین (ع) در زندان با حضور مداح وذاکر اهل بیت عصمت وطهارت (ع) در زندان زرند برگزار شد.

در ابتدا این مراسم حجت الاسلام حمزه جعفر زاده ضمن بیان روایاتی پیرامون فضایل امام جواد (ع) گفت: کلمه جود به معنای بخشش است گرچه همه معصومین دارای این خصلت هستند ولی این ویژگی در امام همام که جوان ترین امام در بین ائمه بارز بوده ،بروز وظهور یافته است که به جواد ائمه (ع) ملقب شده اند،

وی ادامه داد:امام جواد(ع) در ادامه راه ودانشگاه علوم اسلامی که توسط اجدادش یعنی امام باقر (ع)وامام صادق (ع) بنیان گذاری شده بود با وجود همه ی محدودیت ها وحصارهایی که حکومت ستمگر زمان خود ایجاد کرده بودند در مناظرات علمی سبقت را از دنیا پرستان ربوده بطوری که حاکمان جور برای حل مسائل به ایشان رجوع می کردند.

درحاشیه این مراسم رئیس زندان ضمن تبریک ولادت باسعادت امام جواد (ع) برگزاری چنین برنامه های  شاد ومفرح را بسیار موثرعنوان کرد وگفت: اکثر زندانیان در زمان حبس از لحاظ روحی وروانی بسیار در زحمت ورنج بوده واگر اینگونه برنامه ها در بند اجرا نگردد حبس کشیدن به مراتب برای آنان دشوار تر خواهد شد.

تویسرکانی تاثیر برنامه های فرهنگی بر روحیه افراد رامهم، وعنوان کرد : محدود ومحصور بودن محیط زندان باعث بروز تاثیرات منفی بر روحیه مددجویان می گذارد که لازم است با اجرای برنامه های هنری بصورت شاد ومفرح با مشغول نمودن آنان ،این تاثیرات را به حداقل برسانیم.

در پایان این مراسم از حاضرین پذیرای بعمل آمد ومداح اهل بیت عصمت وطهارت به مولودی خوانی پرداخت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*