برگزاری مراسم تاسوعا وعاشورای حسینی در زندان مرکزی

 مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور برشان معاون سلامت،اصلاح و تربیت زندان ، خالقی معاون مالی زندان و دیگر مسئولین اداره کل و زندان مرکزی و شرکت پرشور مددجویان درسالن ورزشی پوریای ولی زندان مرکزی کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره زندان مرکزی کرمان:حجت الاسلام ابوحمزه استاد حوزه و دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین برگزار کننده این مراسمات درباره ابعاد حیات بخش قیام امام حسین (ع)به ایراد سخن پرداخت و گفت:تمسک به اهل بیت (ع) و سوار شدن به کشتی آن ها تنها راه نجات می باشد.که در این میان کشتی امام حسین (ع) اسرع و اوسع می باشد و شرایط سوار شدن در این کشتی علاوه بر اعتقاد صحیح و هدف درست پای بند بودن به مرام و مسلک آن بزرگوار می باشد.
وی در ادامه با اشاره به این موضوع که زندان برای غم و غصه آفریده نشده است بلکه برای تنبه افراد ساخته شده است خطاب به مددجویان افزود:در زندان با استفاده از امکانات موجود روح و جسم خود را سالم نگه داشته تا بازگشتی سعادتمندانه به خانواده و جامعه داشته باشید.
وی در پایان بیان داشت: در زندان می توان این ایام را شاید بهتر از بیرون زنده نگه داشت و به مدد جویان تذکر داد راه رسیدن به عظمت و رستگاری همراهی با امام حسین (ع) است و این همراهی زمانی اتفاق می افتد که در کردار،سخن و نیت ما صداقت وجود داشته باشد.

در پایان مداح اهل بیت عباس میرزایی و مددجویان مداح به مدیحه سرایی پرداختند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*