اخبار کوتاه

محفل انس با قرآن در زندان بافت برگزار شد

در راستای اجرایی نمودن طرح قرآنی کاروان نور به منظور ترویج معارف قرآنی ، مراسم نورانی محفل انس با قرآن ، تجلیل از برگزیدگان ششمین دوره مسابقات قرآنی قوه قضاییه و جشن ولادت اسطوره صبر و مقاومت  حضرت زینب کبری (س) و تجلیل از پرستاران خدوم عرصه زندانبانی به همراه جشن تکلیف فرزندان کارکنان زندان بافت در تالار پاسارگاد این شهرستان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره  کل زندانهای استان کرمان ؛این مراسم با حضور حجت الاسلام نیک نام رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها ، مریم حاج خلیلی مسئول دارالقرآن اداره کل و حجه الاسلام رضائی نسب رییس زندان بافت و جمعی از مسئولین قضایی و شهرستان بافت برگزار گردید.

حجه الاسلام رضایی ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک ولادت حضرت زینب (س) در خصوص فضائل عقیله بنی هاشم زینب کبری (س)  به ایراد سخن پرداخت و گفت : عفت و پاکدامنی برازنده ترین زینت زنان و گران قیمت ترین گوهر برای زنان پاک دامن است .

در بخش دگیری حجت الاسلام نیک نام مسئول فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان با ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی و اهمیت قرائت قرآن گفت : قرآن جامع ترین و موثر ترین نسخه امراض روحی و روانی می باشد که با تمسک به قرآن تمامی مشکلات انسانها حل خواهد شد .

وی به اقدامات فرهنگی و دستاوردهای انقلاب شکوهمند اشاره کرد و افزود : در چهل سال گذشته رویکرد زندانها از اقدامات پلیسی به اقدامات فرهنگی و آموزشی تغییر جهت داده و اهمیت بسیار زیادی برای اصلا ح و تربیت زندانیان قائل شده است که این اقدامات قابل لمس بوده و همکاران باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند .

شایان ذکر ست دراین مراسم از پرستاران زندان بافت ، فرزندان کارکنان که به سن تکلیف قائل آمده بودند و برگزیدگان مسابقات قرآنی استانی قوه قضاییه و همکارانی که فرزندانشان در مسابقات قرآنی حائز رتبه برتر شده بودند  با  اهدای لوح و هدیه از سوی مدیر کل زندانهای استان تجلیل به عمل آمد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*