برگزاری شب شعرعاشورایی با موضوع “عاشورا و ۷۲یار خورشید”ویژه مددجویان زندان مرکزی کرمان

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:مدیر زندان مرکزی کرمان در شب شعر باموضوع عاشورا و ۷۲یار خورشید باحضور مددجویان ،هدف  از برگزاری مراسم شب شعر را تشویق و ترغیب سایر مددجویان و مهیا کردن شرایط مناسب جهت ارتقاء شعر و ادبیات در بین علاقه‌مندان دانست.


غلامرضا روشان، مدیر زندان مرکزی کرمان گفت: شعر اصیل ترین و شناخته شده ترین هنر ایرانیان است و این آیین دارای سابقه و پیشینه طولانی می باشد.
وی افزود:ایجاد زمینه مناسب فرهنگی و ادبی جهت بهره مندی علاقه مندان شعر و ادبیات در زندان، تأثیر شایانی در اصلاح و تربیت مددجویان طی دوران محکومیت دارد.


روشان با اشاره به اینکه مددجویان می توانند انتقادات و صحبت های خود را درقالب شعر بیان کنند تصریح کرد: برخی مددجویان از استعداد بالایی در حوزه شعر برخوردار هستند که شناسایی و کمک در شکوفایی استعدادهای آنان سبب ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و مثبت اندیشی می گردند.در همین راستا وی بیان نمود : شعر عاشورایی خدمت به دستگاه سیدالشهدا (ع) است  و این برنامه در مناسبت های مختلف در اندرزگاه های زندان مرکزی برگزار شود.


در ادامه برنامه نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها ضمن تشکر از عوامل برگزارکننده و مددجویان فعال در این حوزه بیان داشت: ایجاد فضای فرهنگی و هنری سبب آموزش هنجارها، اخلاق مداری و علم شده که انتقال این فرایندها به مددجویان سبب رشد فکری و ایجاد انگیزه به آنان در زمینه های مختلف و تغییر رفتار آنان و ایجاد شور و نشاط در بین انها می شود.


شب شعر و محفل شعرا با موضوع عاشورا و ۷۲ یار خورشید در زندان با حضور حجت الاسلام نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل ، روشان مدیر زندان مرکزی و تعداد قابل توجهی مددجوی علاقه مند به شعر وبا شعرخوانی مددجویان هنرمند برگزار شد.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*