برگزاری جنگ شادی ویژه دهه کرامت با حضور بمب خنده ایران در زندان مرکزی کرمان

به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) جنگ شادی با حضورامیری مدیر کل زندان های استان،مصطفائی رئیس اداره بازرسی ،حجت الاسلام نیک نام رئیس اداره فرهنگی وتربیتی اداره کل زندانها ، روشان مدیر زندان و جمع کثیری از مددجویان در زندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی، رمضان امیری، مدیر کل زندان های استان با بیان اینکه برنامه های فرهنگی، اصلاحی و تربیتی مهمترین رسالت سازمان زندانهاست افزود: شعار سازمان زندانها یعنی بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه است.
وی با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگی و تربیتی در زندان افزود: باید با به کارگیری کلیه ظرفیت ها به آن جامه عمل پوشاند.
امیری باتشکر از مسئولین و مدیر زندان مرکزی کرمان گفت: برنامه های فرهنگی مقدمه و لازمه فعالیت های اصلاحی و تربیتی است.
وی تصریح کرد: جدیت در فعالیت های فرهنگی و تربیتی و تلاش در این راستا به بازگشت سالم وپاک زندانیان به جامعه و همچنین تغییر باورهای غلط آنها کمک شایانی می کند.

درادامه غلامرضا روشان ، مدیر زندان مرکزی کرمان در بین مددجویان گفت: به منظور ایجاد روحیه و ارتقاء سلامت روانی در بین زندانیان، برنامه های جنگ شادی ویژه زندانیان برگزار می شود.
وی شادی آفرینی و تقویت روحیه مددجویان را یکی از راهکارهای اصلاحی و تربیتی در درون زندانها عنوان کرد و افزود: با توجه به تالمات و فشارهای روحی که بعضاً زندانیان در طول مدت حبس با آن دست به گریبان هستند مشارکت و حضور آنان در عرصه فعالیتهای فرهنگی و هنری می تواند به عنوان یکی از بهترین مسکن ها و درمان زندانیان تلقی شود.
روشان با تاکید بر شاد بودن در ولادت های اهل بیت تصریح کرد: بر همین مبنا و با توجه به سیاستهای سازمان زندانها با اجرای برنامه هایی همچون برگزاری برنامه های طنز ، نمایش و موسیقی سعی در ایجاد محیطی شاد و مفرح برای زندانیان هستیم.

حجت الاسلام نیک نام، رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان های استان نیز گفت: سلامت و اصلاح و تربیت زندانیان اهمیت بالایی دارد.
وی افزود: توجه به تامین سلامت روان و روحیه شاد مددجویان در مدت حبس با اجرای برنامه های فرهنگی و مفرح شاید بتواند اندکی از فشارهای روحی ناشی از حبس را کاهش دهد.

این مراسم با اجرای حمید ماهی صفت بمب خنده ایران و گروه های هنری زندان برگزار شد که مورد استقبال پرشور مددجویان قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*