اخبار کوتاه

برگزاری جلسه ویژه صلح وسازش در زندان زرند

جلسه ویژه صلح و سازش با حضورمعاون اداری مالی اداره کل زندانهای استان ، رئیس اداره فرهنگی وتربیتی ،رئیس دادگستری زرند ونماینده ستاد دیه استان کرمان در زندان زرند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره زندان زرند :با تلاش وپیگیری رئیس زندان زرند جلسه ویژه صلح وسازش با حضورنمایندگانی ازاداره کل زندانهای استان کرمان ،مسئولین اجرایی و قضایی شهرستان در زندان زرند برگزار شد.
رئیس زندان زرند در ابتدای این جلسه ضمن تبریک دهه کرامت وخیر مقدم به کلیه حاضرین در جلسه ،مصادف شدن این جلسه با این ایام را به فال نیک گرفت.
تویسرکانی گزارشی ازعملکرد و فعالیت های انجام شده درجشن گلریزان ارائه و بیان داشت :در حال حاضر تعداد ۱۱ نفر مددجوی جرایم غیرعمد در زندان زرند تحمل حبس می کنند که برای آزادی آنان مبلغ یک میلیارد تومان نیاز است .
وی بیان کرد :ایجاد صلح و سازش از سفارشات دین مبین و شریعت اسلام است که در احادیث وبیانات بزرگان همواره تاکید گردیده است.

تویسرکانی صلح و سازش و حل اختلاف بین اصحاب دعوی را از سنت حسنه نام برد و اهداف این جلسات را اصلاح ذات البین دانست که نزد خداوند باری تعالی از اجر و پاداش زیادی برخودار است .

رئیس زندان زرند تصریح کرد :علت برگزاری جلسات صلح و سازش برای آزادی زندانیان از نگاه ما کمبود فضاء نیست بلکه به دنبال این هستیم که با کمک شاکیان،زمینه آزادی افراد بدهکار را به شرط عدم ضرر و زیان برای جامعه فراهم کنیم.

وی اظهار داشت :ارائه خدمات و مساعدت به مددجویان وظیفه ذاتی، قانونی و شرعی ماست وبراین باوریم که بسیاری از مشکلات مددجویان را می توان با گفتگو و مذاکرات شاکی و متشاکی حل وفصل و زمینه آزادی آنان را فراهم آورد.

تویسرکانی به فضیلت عفو و شیرینی گذشت اشاره کرد و افزود : لذتی که درعفو وگذشت وجود دارد در انتقام نیست که باید با نیت خالص و فرهنگ سازی مناسب این مقوله در جامعه نهادینه شود.

در ادامه رئیس اداره فرهنگی وتربیتی استان کرمان با بیان اینکه زندانیان جرایم غیرعمد بزهکار نیستند بلکه بدهکارند گفت: برخلاف تصور خیلی از مردم ،همه کسانی که در زندانها بسر می برند سارق، قاچاقچی و قاتل نیستند. بسیاری از این افراد کسانی هستند که ناخواسته بطور اتفاقی یا بر اثر غفلت از پشت میله های زندان سردرآورده و سر نوشت آنان پس از رفتن به زندان دگرگون و مبهم می شود.
حجت الاسلام نیک نام بیان داشت:در اینکه شاکیان حق دارند ، هیچ شکی نیست و ما درتلاش هستیم با اخذ گذشت رضایتمندانه برای محکومین و جرایم غیر عمد بتوانیم به مدجویان کمک کنیم و آنها را به کانون گرم خانواده بفرستیم و با این کمک هم شاکیان به قسمتی از حق خود برسند و هم زندانیان آزاد می شوند .
وی افزود: یکی از نشانه های بزرگ منشی و کرامت ، عفو و گذشت و مدارا نسبت به هم است.
در ادامه رئیس دادگستری شهرستان زرند طی سخنانی با اشاره به آیات شریفه قرآن کریم،احادیث و روایاتی از قول پیامبر بزرگ اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) تاثیر کار خیر بر سعادت دنیا و آخرت انسانها را برشمرد و افزود: رسول خدا می فرماید مسلمان نیست کسی که شب بخوابد و نیتش حل مشکل مردم نباشد.

حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: نیکوکاری در اسلام اهمیت زیادی دارد و انجام عمل نیکوکاری در دین مبین اسلام سفارش و از اهمیت زیادی برخوردار است هر کس که می تواند باید درراه خیر قدم بردارد خصوصا آزاد کردن بنده ای از بندگان خداوند که بصورت ناخواسته وارد زندان شده اند.

در پایان تویسرکانی رئیس اداره زندان زرند از مسئولین حاضر در جلسه ، نیکوکاران و میهمانان که نسبت به پیگیری و آزاد سازی زندانیان اقدام کردند تقدیر و سپاسگزاری نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*