اخبار کوتاه

مدیر نمایندگی ستاددیه استان کرمان:تعیین مهریه های سنگین با هدف استحکام زندگی یک باور غلط می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ،سید حجت الله موسوی قوام در سومین جلسه صلح و سازش زندانیان جرائم غیر عمد زندان کرمان که با همکاری هیات امناء و امام جماعت در مسجد خاتم الانیاء شهرک باهنر برگزار شد گفت : باید این باور غلط و اشتباه را از فکر عموم جامعه پاک کرد که مهریه سنگین باعث استحکام یک زندگی می شود و زوج را به زندگی خود پایبند می نماید.

موسوی قوام بیان داشت : هیچ گاه مهریه سنگین خوشبختی یک زوج را تامین نمی نماید در واقع یک زندگی زمانی تداوم دارد و برای زوجین شیرین است که هر دو طرف نسبت به تعهدات خود به زندگی مشترکشان پای بند بوده و و در بعضی از موارد نسبت به خطای یکدیگر چشم پوشی و گذشت نموده که این امر باعث تداوم یک زندگی می شود.

وی اظهار داشت : باور های غلطی در جامعه کنونی ما نسبت به تعیین مهریه های سنگین وجود دارد که با یک فرهنگ سازی در سطح جامعه خصوصاً قشر دانش آموز ، دانشجو می توان این فرهنگ و باور غلط را از بین برد . مانند فرهنگ عدم استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان خودرو.

وی در ادامه گفت : ستاد دیه استان از ابتدای تاسیس خود در سال ۱۳۸۰ توانسته است بیش از ۲۸۰۰ مددجوی واجد الشرایط جرائم غیر عمد را از سطح زندانهای استان آزاد نماید که تعداد ۶۶۵ نفر از آنان با اخذ رضایت شکات و بدن پرداخت هیچ گونه وجهی صورت گرفته است در واقع شکات به نوعی یاوران ستاد دیه در زمینه آزادی زندانیان غیر عمد بوده اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در پایان گفت : امروز از تعداد ۱۳ نفر از شکات مددجویان غیر عمد کرمان در این جلسه دعوت بعمل آمده است از شکات می خواهیم ابتدا گذشت نمایند یا اینکه تا حد امکان نسبت به بدهی محکوم علیه خود تخفیف بدهی دهند تا هر چه سریعتر آنان به حق خود برسند و زمینه آزادی محکوم علیه شان سریعتر فراهم گردد.

شایان ذکر است کل مبلغ بدهی این تعداد از مددجویان بیش از ۱۸ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال می باشد که شکات مبلغ ۱۲ میلیاردو ۳۶۷ میلیون ریال آن را گذشت نموده و در نهایت مبلغ ۶ میلیاردو ۱۹۵ میلیون ریال آن را طلب نموده اند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*