اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای کرمان:اشتغال زندانیان کاهش آسیب در جامعه و زندانها را در پی دارد

جلسه شورای اداری اداره کل زندانهای استان با حضور  مدیر کل زندانها ،معاونین ، روسای ادارت ستادی اداره کل ، مدیر زندان مرکزی و روسای بازداشتگاه موقت و کانون اصلاح و تربیت کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کرمان :مدیر کل زندانهای استان کرمان در جلسه شورای اداری به جدیت در امورات را خواستار شد و افزود:در جهت رسیدن به آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی واهداف سازمانی ، همه همکاران بیش از پیش کوشا باشند.

وی ضمن تقدیر از زحمات کلیه کارکنان در مراسم عزاداری آخر ماه صفر ،آنان را به رعایت نظم و انضباط کاری در ارائه خدمات شغلی بهتر و موثرتر و انجام امور با رعایت چهارچوب قوانین اداری سفارش نمود.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان ، برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال و پرکردن اوقات مددجویان را یکی از اولویت‌های سازمانی عنوان کرد.
امیری تاکید کرد: در کنار همه فعالیت‌های اشتغال و حرفه‌آموزی نباید از امنیت زندان غافل شد.

رمضان امیری افزود: مسئولین حرفه آموزی در زندان های استان ترویج بیشتر رشته های زود بازده و کاربردی بین مددجویان را در دستور کار خود قرار داده و نیازهای جامعه را نیز در نظر داشته باشند.

وی افزود: تمام تلاش مسئولین حرفه‌آموزی زندان باید ایجاد اشتغال و پرکردن اوقات زندانیان باشد؛ زیرا این مهم به همراه آموزش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی از اولویت‌های مهم سازمان در راستای اصلاح و تربیت مددجویان است.

مدیرکل زندانهای کرمان برنامه ریزی برای زندانیان در تمامی اوقات را ضروری دانست و گفت: چنانچه اوقات فراغت زندانیان در طول روز با استفاده از برنامه های مناسب و هدفمند ساماندهی نشود قطعا ذهن آنها بر اثر بیکاری به سمت افکار منفی سوق خواهد داد که این خود آسیبی جدی محسوب می شود.

امیری گفت: تعامل با بنیاد تعاون و انجمن حمایت از زندانیان می‌تواند بخشی از مشکلات مربوط به اشتغال مددجویان را بر طرف کرد .

وی اظهار کرد: اشتغال نشسته یکی از راه‌های پرکردن اوقات مددجویان است که مورد علاقه زندانیان نیز واقع شده است.

مدیرکل زندانهای کرمان توسعه کلاس های حرفه آموزی و اشتغال مددجویان در زندان را یکی از راهکارهای اساسی در جهت پرکردن اوقات فراغت مددجویان تلقی نمود.

وی با بیان اینکه ارائه آمار واقعی و دقیق در حوزه حرفه‌آموزی و اشتغال مددجویان، امکان مدیریت علمی و درست و شناسایی نقاط قوت و ضعف را در مسیر توسعه اشتغال فراهم می‌کند، تاکید کرد: هدف ما تنها اعطای گواهینامه حرفه‌آموزی به مددجویان نیست، بلکه آموزش مهارت‌های بازارمحور به مددجویان جهت بکارگیری و ایجاد کسب و کار پس از آزادی آنهاست.

وی افزود: تجربه نشان داده است که مددجویان فعال در آموزش های فنی و حرفه ای زندان که مهارت های شغلی را فراگرفته اند، پس از آزادی بازگشت به زندان نداشته اند و توسعه این فعالیت ها می تواند در کاهش آسیب های جامعه نیز مفید باشد.

مدیر کل زندانها افزود : چنانچه مددجویان در زندان مشغول به کار باشند ذهن آنها به حرفه و شغلی که به آن مشغول می باشند متمرکز خواهد شد و به این ترتیب با کسب درآمد حلال، خانواده هایشان را نیز از بسیاری از آسیب های اجتماعی دور خواهند کرد.

در این جلسه که معاونین اداره کل، مدیرعامل ستاد دیه استان ، رییس بنیاد تعاون و همچنین روسای ادارت و زندانها استان نیز حضور داشتند ضمن بررسی مشکلات و وضعیت اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان و همچنین حاضرین راهکارهای خود را جهت توسعه امر مهم اشتغال ارائه نمودند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*