اخبار کوتاه

برگزاری جلسات مستمر صلح و سازش در زندان مرکزی کرمان

با همت واحد مددکاری در راستای اهداف قوه قضاییه و کاهش جمعیت کیفری جلسه صلح و سازش با حضور انجم شعاع رئیس اداره فرهنگی،شیخ شعایی مسئول واحد مددکاری،روحانیون،شاکیان و خانواده آنان در مجتمع آموزشی شهید دوست محمدی زندان مرکزی کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی ، سلیمانی مدیر زندان مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از واحد فرهنگی و مددکاری گفت:باتشکیل جلسه صلح و سازش بیش از ۱۲۰فقره پرونده مددجویان مورد بررسی قرار گرفت، ۱۱ نفر از شاکیان حضور یافتند که منجربه ۴ مورد رضایت شاکی شد.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر ازاعضای کمیته صلح و سازش و با تاکید بر مستمر بودن این جلسات بیان داشت: مددکار در کاهش جمعیت کیفری نقش مهمی داشته و با ارائه مشاوره های روانشناسی در کنترل ناهنجاریها و آسیب رفتارهای پرخطر در زندانها با همکاری واحد فرهنگی و تربیتی و مشاوره زمینه ساز اصلاح و تربیت زندانیان در بازگشت سعادتمندانه به جامعه باشد.

سلیمانی در پایان ضمن تاکید بر گسترش فرهنگ صلح و سازش در زندان اظهار داشت:هدف واحد مددکاری ایجاد زمینه‌های مناسب در تغییر نگرش زندانی نسبت به پدیده‌های پیرامونی‌ خود می باشد که موجب آماده‌سازی زندانی برای بازگشت به‌ یک جامعه‌ی سالم و متفاوت با جامعه‌ای‌ که پیش از این در آن به سر می‌برده و زمینه‌ جرم‌زایی در او ایجاد شده است، خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*