اخبار کوتاه

برگزاری جشن اعیاد شعبانیه و تجلیل از جانبازان شاغل در زندان های کرمان

به مناسبت میلاد با سعادت سومین اختر تابناک امامت و ولایت ، حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار و میلاد قمر منیر بنی هاشم ، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و همچنین میلاد چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت ، سید الساجدین امام سجاد (ع) و به همت اداره فرهنگی و امور ایثار گران اداره کل زندانها ، مراسمی با حضور دکتر منتظری استاد دانشگاه و از راویان هشت سال دفاع مقدس ،معاونین اداره کل زندانها ، مدیر زندان مرکزی ،مسئول امور ایثار گران و جمعی از روسای ستادی اداره کل در سالن نسوان زندان مرکزی کرمان برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها : در ابتدای این مراسم حجت الاسلام نیک نام رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها ضمن عرض تبریک این اعیاد به تمامی حاضرین و بیان احادیثی ارزشمند از امام حسین (ع) گفت: هدف از برگزاری این جشن گرامیداشت اعیاد شعبانیه و تجلیل از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است .

وی بیان داشت : جشن اعیاد شعبانیه فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت و ضرورت فرهنگ مهدویت است و باید از ظرفیت های معنوی و فرهنگی این ایام برای تبیین آن بهره گرفت.

رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها مقام جانباز را بسیار والا و ارزشمند عنوان کرد و گفت: ما هرچقدر هم که از این جانبازان سرافراز تجلیل و تقدیر کنیم نمی توانیم گوشه ای از کار بزرگی که آنها کرده اند را جبران کنیم.

وی اظهار داشت : در این شرایط زمانی پیروی از خط مقام عظمای ولایت و رهبری ، حضرت امام خامنه ای ، همان ادامه مسیر امام و شهیداست و با این خط مشی باید به تمامی دشمنان ثابت کنیم که خون این عزیزان در حقیقت به منزله آبی بود برای نهال انقلاب ، و ادامه راه شهدا و اثبات این امر در حال حاضر دفاع از آرمان های امام (ره) و ارزش های اسلام ناب است و آرامش و امنیتی که الان داریم مرهون خون شهداو فداکاریجانبازان و خانواده های آنان است .

دکتر منتظری از اساتید دانشگاه و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نیز ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه گفت : ما باید فلسفه اهداف ائمه معصومین (علیهم السلام ) آشنا شویم و آن را بدانیم و بیاموزیم و با شناختی قلبی و با شناختی ظاهری و قلبی آکنده از ایمان ادامه دهنده راه آنها باشیم.
.

وی اشاره ای هم به تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا کرد و گفت : سپاه در تمام عرصه‌ها نشان داد که پرچمدار مقاومت و ایستادگی‌اند و تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا نشان از عجز و ناتوانی ترامپ است.

دکتر منتظری در ادامه به بیان خاطرات و رشادت های شهیدان صیاد شیرازی ، دکتر چمران ،احمد توسلیان و شهید آوینی پرداخت .

در ادامه مراسم ، اجرای آهنگ های سنتی توسط گروه موسیقی عرفان و مولودی خوانی توسط نظری از مداحان اهل بیت (ع) از دیگر برنامه های این جشن بزرگ بود .
در خاتمه با حضور مسئولین اداره کل و زندان مرکزی ، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی مدیر کل زندانهای استان از جانبازان شاغل اداره کل زندانها ، زندان مرکزی ، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه موقت تجلیل به عمل آمد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*