برگزاری جشنواره هنری” این یک پایان نیست”

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : “جشنواره هنری این یک پایان نیست” در بخش های دادستان ، تئاتر و موسیقی با شرکت ۶۳ نفر از مددجویان مرد زندانهای استان و کانون اصلاح وتربیت به میزبانی زندان مرکزی کرمان برگزار شد .

پس از رقابت هنرمندان در بخش های مختلف، آیین اختتامیه جشنواره با تلاوت آیات نورانی کلام وحی و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز و نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تشکر از برگزار کنندگان پیرامون اهمیت هنر مطالبی را بیان نمود و گفت : هنر ابزاری است قدرتمند که در تمامی شئونات زندگی انسان نقش موثری ایفا می کند و در مجموعه زندانها به واسطه محیط خاص آن می تواند موجب تلطیف فضا و ظرافت بیشتر فعالیت های فرهنگی و تربیتی باشد و نتایج ملموسی در حوزه اصلاح و تربیت دارد .

در ادامه کلیپی از فعالیت های هنری زندان مرکزی کرمان از طریق ویدئو وال جهت حاضرین پخش شد و پس از آن ثانی از هنرمندان و پیشکسوتان استان در باب هنر و اثرات آن بر انسان مطالبی را بیان نمود .
در ادامه گروه سرود زندان مرکزی که رتبه اول پخش موسیقی این جشنواره را کسب نموده بود به اجرای برنامه پرداخت .

سپس روشان مدیر زندان مرکزی کرمان در خصوص هنر فاخر و ارزشی سخنانی را بیان نمود و افزود : هنر مادامی ارزش پیدا می کند که منعکس کننده و اشاعه دهنده ارزش های انسانی باشد و هنر آدمی در این است که در مسیر سلامت ، سعادت و اصلاح و تربیت و در یک کلمه مسیر و راهی که خداوند متعال برای انسانها ترسیم نموده است گام بردارد .

وی در ادامه از تمامی کسانی که در برگزاری این جشنواره همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمود.

در پایان از نفرات و گروه های برتر این جشنواره با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل به عمل آمد و همچنین مقرر گردید با هماهنگی مجموعه قضائی نفرات برتر و شرکت کنندگان به مرخصی تشویقی اعزام شوند .

لازم به ذکر است جشنواره مذکور با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری همراه بود .

شایان ذکر است در این جشنواره پس از اجرای گروه های هنری شرکت کننده و بر اساس رای داوران نفرات و گروه های برگزیده به شرح ذیل اعلام گردید :

در بخش موسیقی: گروه سرود زندان مرکزی مقام  اول ، زندان زرند و گروه موسیقی سنتی از زندان مرکزی مشترکاً مقام دوم ، اندرزگاه باز و گروه محلی زندان جیرفت مشترکاً مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش نمایش: گروه نمایش صحنه ای خیابانی زندان مرکزی مقام اول و  دوم و گروه تئاتر کانون اصلاح و تربیت مقام سوم را کسب نمودند.  

دربخش داستان :ناصر -ه با داستان کوتاه هشت و نیم کیلو پرتقال ، علیرضا -ش با داستان خواب بی پایان و افلاطون-ر با داستان جواب هر سه نفر از زندان مرکزی به ترتیب  اول تا سوم شدند .

 همچنین مسعود – ه از زندان مرکزی در شعر و آهنگسازی و رهبری گروه ،میثم -س در تنظیم از زندان مرکزی،یاسر – ن در نوازندگی از زندان مرکزی ،اصغر -پ از زندان رفسنجان در خوانندگی عنوان های برتر را به خود اختصاص دادند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*