اخبار کوتاه

اولین جلسه گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان جیرفت برگزار شد

اولین جلسه برگزاری جشن های گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان جیرفت با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت،محمدرضا شریفی رئیس اداره زندان شهرستان،حجت الاسلام پایدار معاون فرهنگی زندان،حجت الاسلام سنجری نماینده و مسئول دفتر امام جمعه ،ابوسعیدی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان،حسین سعیدی معاون امور صنایع سازمان صنعت و معدن و تجارت جنوب کرمان ،مشایخی معاون بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان و جمعی از معدن داران و صاحبان صنایع جنوب استان در دفتر دادستان جیرفت برگزار شد.


رئیس اداره زندان جیرفت در ابتدای جلسه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات مدعوین و تشکر از خیرین و مسئولان حاضر در جلسه گفت: با توجه به اینکه با شیوع ویروس کرونا در جامعه ، مسائل و مشکلات عدیده اقتصادی دامنگیر اقشار مختلف جامعه گردیده که در این میان برگزاری حضوری جشن های گلریزان نیز تحت تاثیر این وقایع قرار گرفته است. لذا اولین جلسه گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان با در نظر گرفتن فاصله گذاری اجتماعی در دفتر دادستان شهرستان برگزار گردید.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته با کمک شما خیرین تعداد۲۳ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند تقاضای مشارکت بیشتر خیرین و مسئولین راداریم.


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با تشکر از خیرین ،معتمدین و مسئولان حاضر در جلسه اظهارداشت: یکی از مولفه های دین مبین اسلام مشارکت در مسئولیت های اجتماعی است و بر همین اساس از مردم نوع دوست شهرستان جیرفت انتظار می رود که امسال نیز مانند سال گذشته و حتی بیش از پیش در جشن های گلریزان و حمایت از خانواده زندانیان کمک کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است ابراز کرد: متاسفانه این آسیب ها برای خانواده هایی که سرپرست یا عضو دیگری از خانواده شان در زندان به سر می برند بسیار مخرب تر است.


حسین سلامی با بیان اینکه زندانیان جرائم غیرعمد به دلیل عدم تمکن مالی، جرائم غیرعمد و یا بعضا دعاوی مالی بازداشت هستند و خانواده آنان چشم انتظار بازگشت آنان می باشند اظهار داشت: ثواب آزادی یک زندانی،فقط به خاطر جنبه مالی آن نیست و خیرین در آخر عمرشان در آن شادی که در دل فرزندان زندانیان ایجاد شده سهیم اند.


حسین سعیدی معاون امور صنایع سازمان صنعت و معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: سال گذشته با صنعتگران با بازدیدی که از زندان داشتند سرمایه گذاران بخش صنعت و معدن کمک قابل توجهی جمع آوری شد و امسال هم حضور پیدا کردیم تا بتوانیم در آزادی زندانیان  سهیم باشیم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*