اخبار کوتاه

با افتتاح کارگاه خیاطی صورت پذیرفت؛ اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر از خانواده زندانیان

با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان ، دادستان مرکز استان، پرویز سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانها ، سید محمد آرش امانی معاون مالی و اداری اداره کل زندانهای استان کرمان ، اعضای هیات مدیره انجمن وجمعی از خیرین، کارگاه خیاطی ویژه توانمندسازی خانواده مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت در کرمان افتتاح و راه اندازی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها : رئیس کل دادگستری استان کرمان در این مراسم گفت: باید زمینه اشتغال زایی و حرفه آموزی زندانیان در استان کرمان توسعه یابد.

یدالله موحد اظهار داشت: هدف از راه اندازی این کارگاه توانمند سازی و حرفه آموزی و اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده آنها می باشد تا بتوانند برای تامین منابع مالی زندگی خود به استقلال برسند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان اظهار داشت:این کارگاه در محیطی به متراژ ۱۵۰مترمربع راه اندازی و مجهز به دستگاه های خیاطی مدرن می باشد و برای تعداد ۱۵۰نفر اشتغال زائی شده است .

اکبر افضلی عنوان کرد:برای راه اندازی این کارگاه بالغ بر ۳میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال از محل کمک های خیرین کرمانی هزینه شده است.

وی بیان داشت:برخی از افراد شاغل در این کارگاه،مددجویان رای باز بند نسوان زندان کرمان می باشند و مابقی افراد شاغل اعضای خانواده زندانیان نیازمند می باشند که برای آنها حقوق ماهیانه،حق بیمه و سرویس دهی کامل صورت خواهد پذیرفت .

این مقام مسئول تاکید کرد :در این کارگاه انواع البسه با کیفیت بالا تولید می شود و امیداوریم با حمایت مردم و خیرین روز به روز چنین فعالیت هایی رونق یابد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان در پایان از  موحد،رئیس کل دادگستری استان،سالاری دادستان کرمان،سلیمانی و امانی معاونین اداره کل زندانهای استان کرمان، اعضای هیات مدیره انجمن و خیرین خصوصا خانواده های امینایی و صافی و خیریه مشیز که در تجهیز و راه اندازی این کارگاه تلاش نمودند تقدیر و تشکر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*