اخبار کوتاه

بازدید معاونین دادستان و جمعی از قضات از زندان مرکزی کرمان

 در هفته دولت جمعي از قضات با حضور در زندان مركزي كرمان به بررسي مشكلات ومسائل قضايي مددجويان پرداختند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:به مناسبت هفته دولت و در راستاي اهداف عالي قوه قضاييه و سازمان زندان ها مبني بر كاهش جمعيت كيفري، علی اصغر نقوی،محمد علی سلیمانی و سرکار خانم سالاری معاونین دادستان و  جمعی از قضات دادگاهای عمومی و انقلاب کرمان ضمن بازديد از زندان و با حضور در اندرزگاه ها ،سالن ورزشی و مجتمع آموزشی به صورت چهره به چهره به درخواست‌ها و مشکلات قضایی مددجویان رسیدگی و به سوالات مطرح شده از سوی آنان پاسخ داده شد.

مدیر زندان در حاشیه این بازدید ضمن تبریک هفته دولت و ابراز خرسندی از حضور مستمر قضات در زندان گفت: حفظ کرامت انسانی یکی از اصول مهمی است که می بایست در زندانبانی امروزی به نحو شایسته رعایت گردد.

 سلیمانی با اشاره به عواقب مخرب ناشی از عدم رعایت حقوق شهروندی در برخورد با زندانیان افزود: حفظ شأن انسانی زندانیان و صیانت از شخصیت آنها اقدامی مهم در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر است.

 وی در ادامه با ارائه  گزارشی از فعالیت های زندان در زمینه قضایی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با تعامل و همکاری با مجموعه های قضایی استان گام موثری در جهت رفع مسائل و مشکلات مددجویان برداریم،تا روند رسیدگی به پرونده ها با سرعت بیشتری صورت بذیرد و وضعیت قضایی آنها مشخص شود.

در پایان معاونین دادستان  ضمن ارزیابی مثبت فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان و تقدیر و تشکر از مسئولین زندان در خصوص رفع مشكلات و موانع قضايي مددجویان زندان كرمان دستورات لازم را صادر نمودند.

در ادامه ابراز امیدواری نمودند که با شرایط موجود امید است بتوانیم مشکلات مددجویان را با سرعت بیشتر بر طرف کرده و ضمینه بازگشت سعادتمندانه به جامعه و خانواده را برای آنها فراهم نمائیم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*