اخبار کوتاه

بازدید سرزده معاون سلامت ، اصلاح وتربیت اداره کل زندانها از زندان زرند

پرویز سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان کرمان به همراه علیرضا عبدلی نژاد رییس اداره حفاظت و اطلاعات  ، عباس عبدلی نژاد کارشناس اشتغال  و حرفه آموزی اداره کل به صورت سرزده از زندان زرند بازید نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان زرند : معاون سلامت ، اصلاح و تربیت  اداره کل  و هیئت همراه ضمن حضور در زندان  زرند از بخش های مختلف این زندان ازجمله قسمت های مختلف بند بسته و باز، فروشگاه، آسایشگاه، سالن ارشاد، باشگاه و … بازدید کردند.

 پرویز سلیمانی هدف از بازدید های سرزده را بررسی توانمندی کارکنان و میزان آمادگی نیروهای سازمانی و بررسی بهداشت محیط دانست .

معاون سلامت ، اصلاح وتربیت اداره کل زندانهای استان رویکرد زندان زرند را بسیار مثبت ارزیابی کرد و به مددجویان گفت : اگر می خواهید تحمل حبس برایتان سهل تر شود باید از خودتان شروع کنید، وضعیت سلامت جسمی و روانی شما می تواند سرنوشتتان را تغییر دهد.

وی با تاکید بر حضور مددجویان در کلاسهای قرآنی و حرفه آموزی از آنهاخواست تا در طرح ترک متادون شرکت پویا داشته باشند تا خود را از گرفتاری به وجود آمده رها سازند.

سلیمانی به مددجویانی که بتوانند در مدت کوتاهی متادن و قرص های جایگزین را ترک نمایند قول داد تا از تمام توان خود و همکاران زندان زرند در جهت آزادی و گرفتن امتیازاتی از دستگاه قضا برای مددجویان دریغ ننماید و اثرات مثبت آن را شاهد باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان به اشتغال و حرفه آموزی مددجویان پرداخت و از مددجویان خواست در کارگاه های آموزشی حضور فعل داشته باشند تا از وقت خود در زندان حد اکثر استفاده و بهره برده باشند هم بعد از خروج از زندان بتوانند در اجتماع حرفه ای را دنبال نمایند.

علیرضا عبدلی نژاد رییس حفاظت و اطلاعات زندانهای استان نیز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت شهادت هم وطنانمان در عملیات توروریستی اهواز در بین مددجویان نظم و امنیت را موهبت الهی دانست و افزود: در سایه نظم و امنیت ،کار های فرهنگی، آموزشی،امور اصلاحی و تربیتی تحقق می یابد که اقدامات خوبی در این زمینه  در زندان زرند صورت گرفته که قابل تقدیر می باشد.

در ادامه بازدید ها عباس عبدلی نژاد  معاون اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان، نیز با بررسی کارگاه های آموزشی زندان زرند به مددجویان گفت: اشتغال زندانیان یک امر بسیار مهمی است که توانستیم درسالهای گذشته آن را نهادینه کنیم .

وی حرفه آموزی مددجویان را یکی از مهمترین اقدامات مهم  زندانهای استان دانست و افزود  : اقدامات بسیار مهمی در این خصوص صورت گرفته که باید بیش از گذشته در آن سرمایه گزاری نمود.

عباس عبدلی نژاد از  کارکنان واحد اشتغال زرند خواست  از تمام توان خود برای حرفه آموزی مددجویان استفاده نمایند تا شاهد پویایی هر چه بیشتر مددجویان باشیم.

در پایان ماشالله توسرکانی رییس زندان زرند  ضمن تشکر از معاونت اداره کل و همراهان به ارائه گزارش دوماهه از وضعیت مددجویان و آمار موجود زندانیان پرداخت و افزود: آمار بازگشت مجدد زندانیان در این دوماه کاهش چشم گیری داشته و با همکاری دستگاه قضا توانسته ایم آمار ورودی ها و خروجی هارا ثابت نگه داریم که شاهد افزایش آمار زندانیان نباشیم.

در این دیدار پرویزسلمانی معاون سلامت ، اصلاح وتربیت اداره کل زندانهای استان کرمان و همراهان ضمن حضور در جمع مددجویان به سوالات آنان پاسخ داده و از کلیه قسمت های اداری و بند باز و بسته بازدید نمودند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*