اخبار کوتاه

بازدید سرزده رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در آستانه عید سعید غدیر از زندان بم

رییس سازمان زندان های کشور امروز در بازدید سرزده از زندان بم گفت:کاهش جمعیت کیفری و اشتغال زندانیان پس از آزادی دوهدف عمده این سازمان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان، علی اصغر جهانگیر امروز در بازدید سرزده ای که از زندان بم داشت افزود: هدف کلیه کشورها و حاکمیت های سیاسی خصوصاً قوه قضائیه براین امر متمرکز شده است تا آن جایی که امکان دارد در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان به هرطریقی خصوصاً طُرُق قانونی تلاش شود تا از این جهت هم در کاهش هزینه ها و صرفه جویی اقدام موثری صورت پذیرد و هم از گسترش زندان و تعداد زندانیان جلوگیری شود.
وی خاطر نشان کرد: نهایتاً این که از بزه های مرتبط با زندان وزندانیان و پیشگیری از عوارض و مشکلاتی که ناشی از تبعات زندانی شدن فرد برای وی و خانواده واقع می شود، اقدام موثری صورت پذیرد.
جهانگیر در این بازدید تصریح کرد: دراین راستا در کشور ما نیز تلاش فراوانی چه از لحاظ برون سازمانی، از سوی قوه مقننه در امر قانون گذاری و چه از سوی قوه مجریه مانند تلاش در جهت ایجاد اشتغال و مبارزه با عارضه شوم مواد مخدر و همچنین از سوی قوه قضائیه با ایجاد زمینه های مختلف، اقدامات چشمگیری صورت پذیرفته است.
در این بازدید از قسمت های سالن ملاقات ، آسایشگاه وظیفه ها، اندرزگاه نسوان و سایر قسمت های زندان بم بازدیدو به مشکلات مددجویان پاسخ داده شد.
دراین بازدید مدیر کل زندان های استان، عبدلی رئیس حفاظت زندانهای استان وشیخ شعاعی رئیس اداره مالی پشتیبانی زندانهای استان کرمان دکتر جهانگیر رییس سازمان زندان های کشور را همراهی کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*