اخبار کوتاه

بازدید دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از زندان مرکزی

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به همراه جمعی از داستان نویسان مطرح کشوری از زندان مرکزی کرمان بازدید کرد.

انارکی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  در این بازدید در معیت سلیمانی معاون سلامت،اصلاح و تربیت اداره کل ،روشان مدیر زندان مرکزی کرمان و جمعی از مسئولین از بخشهای مختلف از جمله بهداری، مجتمع آموزشی،اندرزگاه ها،کارگاه های فنی و حرفه ای،آشپزخانه و انبار بازدید و با  روند برنامه های مختلف مددجویان در زمینه های مختلف آشنا شدند.

در حاشیه این دیدار سلیمانی معاون سلامت،اصلاح و تربیت اداره کل ضمن عرض خیر مقدم هنر را یکی از بهترین و موثرترین ابزار در راستای اصلاح و تربیت زندانیان برشمرد و بهره گیری از ظرفیت هنر بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه و خانواده و انتقال ارزش های فرهنگی را بسیار مفید دانست.

در ادامه روشان مدیر زندان مرکزی ضمن ابراز خرسندی از این گونه بازدید ها به ارائه گزارشی از فعالیت های امنیتی و  آموزشی و درمانی  در خصوص پیشگیری از اعتیاد پرداخت و گفت :علاوه بر اقدامات درمانی داخل زندان دوره های آموزشی جهت پیشگیری از اعتیاد مددجویان،آشنایی با مواد مخدر و نحوه مشارکت خانواده در درمان برای خانواده های آنان نیز انجام می شود.

وی در ادامه افزود : کلاس های مهارتهای اساسی زندگی در زمینه های کنترل خشم ، مقابله با استرس ، عزت نفس ، خود شناسی ، دوست یابی و سایر مسائل مهم در زندگی فردی و اجتماعی در حال برگزاری در بین مدد جویان می باشد.

در پایان انارکی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های انجام شده و در حال انجام در زندان ،راهکارها و پیشنهاداتی در جهت هرچه بهتر و پربارتر شدن کلاس های آموزشی و نحوه پر کردن اوقات فراغت مددجویان ارائه نمود.

وی اظهار داشت :این آموزش های  فنی و حرفه ای و فعالیت ها فرهنگی در سطح گسترده تری مورد توجه قرار گیرد و آموزش نقش تعیین کننده ای در نوع نگرش و رویکرد  مددجویان دارد.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*