اخبار کوتاه

بازدید دادستان وقضات دادسرای عمومی و انقلاب استان از زندان مرکزی کرمان

در راستای حفظ و صیانت از حقوق عامه و شهروندی  ،سالاری دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان ، قضات دادسرای عمومی وانقلاب مرکز استان در معیت امیری مدیرکل زندان های استان ، روشان مدیر زندان ،برشان معاون اصلاح وتربیت زندان از زندان مرکزی کرمان بازدید بعمل آوردند.
 به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در حاشیه این بازدید اظهار داشت:در راستای حفظ حقوق شهروندی در سه ماهه اول امسال قضات و دادستان های عمومی وانقلاب استان کرمان به صورت مستمر از زندانها، بازداشتگاه ها بازدید بعمل آورده اند.
دادخدا سالاری با اشاره به اینکه احیای حقوق عامه و حقوق شهروندی از جمله ماموریت های مهم دادستانی است،اعلام کرد : با ناقضان حقوق شهروندی به صورت قاطع برخورد خواهد شد.
وی گفت: طی یک سال گذشته قضات دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ۱۰ مرحله بازدید از زندان مرکزی کرمان داشته اند و در این بازدید ها قضات از نزدیک به بررسی مشکلات زندانیان در راستای حقوق شهروندی پرداخته اند.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد: قضات دادسرای کرمان در قالب هیات های نظارت بر حفظ حقوق شهروندی در هر ماه با انجام نظارت و بازرسی های ۵ گانه، تمامی امورات مربوط به مراجع قضائی و انتظامی، زندان ها، بازداشتگاه های ثلاثه استان را به صورت ماهیانه مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند.
سالاری با بیان اینکه اهداف هیات نظارت و بازرسی حقوق شهروندی، در راستای ایفای نقش ذاتی قوه قضائیه که همانا احیای حقوق شهروندی است، بیان داشت: این بازدید ها در جهت رفع مشکلات و نقایص موجود و همچنین تقویت و توسعه نقاط قوت، انجام می پذیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*