اخبار کوتاه

بازدید روحانیون محلات از زندان مرکزی کرمان

  طی برنامه ریزی معاونت اصلاح و تربیت اداره کل زندانها در راستای آشنایی روحانیون و اعمه جماعات مساجد سطح شهر با فعالیت های فرهنگی در زندانها ، جمعی از ائمه جماعات مساجد سطح شهرکرمان در معیت سلیمانی معاون سلامت،اصلاح و تربیت اداره کل زندانها ،حجت الاسلام نیک نام رئیس اداره فرهنگی اداره کل، حاج علیزاده رییس هیئت محبان اهل بیت (ع) اداره کل ، روشان مدیر زندان و برشان معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان از  قسمت  های مختلف زندان مرکزی بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:ابتدای این جلسه  سلیمانی معاون اصلاح و تربیت  اداره کل زندانها ضمن بیان فعالیت های فرهنگی در بخش های مختلف  و ابراز خرسندی از حضور روحانیون در زندان بیان داشت: هدف از این بازدید حضور روحانیون و ارتباط چهره به چهره با مددجویان و پیگیری مشکلات مددجویان در سطح شهر می باشد.

وی  ضمن تاکید بر آسیب پذیر بودن زندانیان پس از آزادی گفت:مرحله اصلی اصلاح و تربیت پس از آزادی مددجویان ، حمایت  این مددجویان توسط مکان های فرهنگی و مساجد می باشد که  امنیت اخلاقی و فرهنگی ماندگاری بیشتری نسبت به امنیت پلیسی دارد.

روشان مدیر زندان ضمن عرض خیر مقدم به روحانیون  بیان داشت:اقامه نماز جماعت ،برگزاری حلقه های معرفت شناسی ،کلاس های آموزشی دارالقران،نهضت  سواد آموزی،دبیرستان و دانشگاه پیام نور،جلسات سخرانی،مراسمات ملی و مذهبی و … از جمله فعالیت های فرهنگی در زندان می باشد.

وی با تاکید بر اساس کار فرهنگی در زندان قرآن  کریم می باشد بیان داشت:گسترش فعالیت های فرهنگی و همکاری مراکز فرهنگی در زندان ها ضروری می باشد زیرا  فعالیت های فرهنگی با هدف اصلاح و تربیت مددجویان انجام می شوند.

حجت الاسلام نیک نام  رییس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها نیز ضمن بیان آمار مددجویان فعال در عرصه فرهنگی بیان داشت:محور اصلی زندانبانی کار فرهنگی است 

در پایان روحانیون و ائمه جماعت  مساجد سطح شهر پیشنهاداتی  در راستای گسترش فعالیت های فرهنگی در زندان ارائه نمودند.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*