اخبار کوتاه

با کمک خیرین ۵ سری جهیزیه به خانواده مددجویان زندانهای استان کرمان اهدا شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان : ۵ سری جهیزیه به خانواده مددجویان زندانهای استان کرمان اهدا شد

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان گفت: ۵ سری جهیزیه به ارزش مجموع ۶۰۰ میلیون ریال به خانواده های مددجویان زندان های استان کرمان اهدا شد.
رمضان امیری افزود: حدود ۳۴ قلم نیازهای ضروری به ارزش هرکدام ۱۲۰ میلیون ریال و در مجموع با صرف ۶۰۰ میلیون ریال از کمک های خیران در قالب پنج مورد جهیزیه به فرزندان مددجویان زندان ها اهدا شد.
وی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد زندانیان استان کرمان متاهل هستند، بیان کرد: ۸۵ درصد این افراد دارای بیش از یک فرزند هستند و این در حالی است که وقتی نان آور خانواده دچار زندان شود، مشکلات مادی و روحی بسیاری برای این خانواده ها ایجاد می شود.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان ادامه داد: تعدادی از فرزندان مددجویان زندان ها سال ها عقد کرده و به دلیل عدم تامین جهیزیه دچار مشکلاتی شده بودند که با کمک خیران و هیات محبان اهل بیت (ع)، تامین جهیزیه تعدادی از آنها انجام شده است و در ادامه نیز با توسعه کمک های خیران، این اقدام خیر تداوم خواهد یافت.
امیری گفت: با توجه به اینکه در چند سال اخیر دغدغه آسیب های اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است، اجرای برنامه های فرهنگی زندان علاوه بر مددجویان در بین خانواده های آنها نیز توسعه یافته است.
وی اظهارداشت: سال گذشته در فعالیت های فرهنگی و مذهبی بسیار خوبی در انجام شده است که این فعالیت ها در بین خانواده مددجویان نیز توسعه یافته است و یکی از این فعالیت ها جذب کمک های خیران برای کمک به خانواده های نیازمند است.
این آئین با حضور دادستان عمومی و انقلاب کرمان، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، خیران، جمعی از مسئولان استانی و خانواده مددجویان در سالن مرکز آموزش زندان های استان کرمان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*