اخبار کوتاه

امیری مدیر کل زندانهای استان کرمان درجلسه شورای اداری تاکید کرد:خدمت به زندانیان از اهمیت وارزش والایی برخوردار است

امیری  مدیر کل زندانهای استان کرمان در شورای اداری تاکید کرد:خدمت به زندانیان که از اقشار آسیب دیده جامعه هستند  از اهمیت وارزش والایی برخوردار می باشد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کرمان ، رمضان امیری  مدیر کل زندانهای استان در جلسه شورای اداری که با حضور کلیه روسای ادارات ستادی تشکیل شد ضمن تبریک به مناسبت روز مهندس به مهندسین شاغل در زندانها ، گفت: خدمت به زندانیان که از اقشار آسیب دیده جامعه هستند  از اهمیت وارزش والایی برخوردار می باشد

امیری افزود:رویکرد ما باید به مجرمین با نگاه بروز باشد ،باید نگاه دقبق باشد ومن نگاه گروهی دارم واعتقادم این است این نگاه گروهی خیرات وبرکاتی داشته و الحمد الله همه همکاران نگاهشان به هم نزدیک است  ومهم این است نتیجه کار خوبمان را خدا خواهد داد.

مدیر کل زندانهای استان گفت : توجه به اشتغال و حرفه آموزی زندانیان  با هدف توانمند سازی آنها وخانوادهایشان در مجموعه زندانهای استان  بسیار مهم ا ست  وبا این رویکرد با ید گام برداریم .

امیری خاطر نشان کرد : از پتانسیل بنیاد تعاون و انجمن حمایت  زندانیان در بحث اشتغال و حرفه آموزی زندانیان باید به بهترین شکل ممکن استفاده کرد تا شاهد رشد اشتغال مولد در زندانها باشیم .

وی گفت : ما نگاهمان این است که باید آسیب شناسی کنیم زندانی عامل جرمش ویا قتلش چه بوده ودر جهت سالم سازی آن  راهکاری داشته باشیم به نوعی که انعکاس پیامد کار بدش را درک کند.

مدیر کل زندانهای استان افزود : تقویت بنییه اعتقادی زندانیان درجهت سالم سازی آنها نقش بسزایی دارد  ودر این راه اداره فرهنگی باید تلاش مضاعف نماید .

وی با اشاره به  مصوبات جلسه کارگروه مبارزه به سرقت استان  که در پایان بهمن  ماه در زندان مرکزی برگزار شد گفت : در این جلسه که با محوریت اشتغال ودرمان برگزار شد مقرر شد با تعامل وهمکاری نهادهای حمایتی بتوانیم بحث اشتغال ودرآمد زایی گروه هدف را دنبال کنیم تا فرد پس از آزادی مجددا تکرار جرم نداشته باشد.

مدیر کل زندانهای استان گفت :  همچنین اتخاذ تدابیر لازم در جهت پیشگیری ودرمان زندانیان  سارق بسیار مهم است و باید این امر مهم با برنامه ریزی دقیق صورت پذیردودرمان وآموزش در داخل زندان وبعد از آزادی از زندان جدی پیگیری شود.

امیری  تصریح کرد : زندانیان زمانی که وارد زندان میشوند باید پالایش گردند ودر این راستا  واحدهای مختلف فرهنگی ، اشتغال و درمان  تاثیر گذار هستند .

وی افزود : ما در مجموعه زندانهایمان باید کلیه زندانیان جرائم سرقت  را در یک اندرزگاه  داشته باشیم وروی آنها کار کنیم وتحت حمایت فرهنگی ،اشتغال ودرمان قرار دهیم  تا به آن هدفمان که سالم سازی آنهاست برسیم .

گفتنی است در این جلسه مسئولین قسمتهای مختلف گزارشی از حوزه کاری و مشکلات آن مطرح که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مدیر کل زندانها ی استان در جهت رفع انها دستورات لازم را صادر کرد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*