اخبار کوتاه

افتتاح وراه اندازی شورای حل اختلاف ویژه اداره زندان جیرفت

همزمان با عید سعید مبعث، شعبه ی شورای حل اختلاف ویژه زندان جیرفت با حضور انجم روز رئیس دادگستری، حسین سلامی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و حامد نیکیان مسئول دفتر شوراهای حل اختلاف شهرستان جیرفت شروع به کار کرد.

در این مراسم معاون فرهنگی اداره زندان ضمن خیرمقدم به مهمانان و با اشاره به آیه ی شریفه قرآن «انما المؤمنون اخوه فأصلحوا بین اخویکم» خاطرنشان کرد: خداوند نسبت برادری بین مؤمنین قرار داده که  با اشتباه کردن یکی از برادران سلب نمی شود.

حجه الاسلام پایدار افزود: بنا به این آیه ی قرآن کریم اگر بین دو مؤمن اختلافی به وجود آمد وظیفه ی همه ی مؤمنین این است که میان آنها صلح برقرار کنند.

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت نیز در این مراسم با اشاره به سختی کار در زندان گفت: در جامعه ی امروزی ناگزیر از وجود زندان  هستیم ولی باید توجه داشت که فلسفه و هدف زندان در نظام اسلامی اصلاح و تربیت است که باید با عنایت به کرامت انسانی به این مهم پرداخت.

احمدعلی انجم روز در آیین گشایش شورای حل اختلاف زندان افزود: درصدی از آمار زندان به دلیل اختلافات خانوادگی، قومی، ملکی و … است که در این شورا با تأسّی به آیات قرآن کریم به اصلاح و رفع این مشکلات پرداخته خواهد شد.

رئیس اداره زندان نیز در این افتتاحیه خاطرنشان کرد: تاکنون از طریق کمیته صلح و سازش زندان اقدامات بسیارخوبی برای حل درگیری ها و کاهش آمار زندانیان برداشته شد که تأسیس این شعبه شورای حل اختلاف تکمیل کننده و کمک بزرگی در این زمینه خواهد بود.

غلامرضا روشان ابراز امیدواری کرد در سال جدید همکاری دستگاه قضایی و زندان بیش از سال قبل باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*