افتتاحیه مسابقات ورزشی مددجویان زن و مرد زندان های استان کرمان

مسابقات ورزشی ویژه مددجویان مرد و زن زندان های استان کرمان در زندان مرکزی کرمان آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:در جهت اجرای دستور العمل های سازمانی،افتتاحیه مسابقات ورزشی ویژه مددجویان مرد و زن زندان های استان کرمان با حضور مرادی معاون تربیت بدنی استان،نژاد فصیحی مسئول کارگروه ورزش قهرمانی استان،رفیع زاده رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان کرمان،ثابتی پور رئیس هئیت والیبال استان کرمان،امیری مدیر کل زندان های استان،پرویز سلیمانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل،نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل،روشان مدیر زندان مرکزی ،مسئولین اداره کل و زندان و جمع کثیری از مددجویان در باشگاه ورزشی زندان مرکزی کرمان برگزار شد .
در ابتدای این مراسم امیری مدیر کل زندان های استان کرمان ضمن خیر مقدم به مددجویان ورزشکار و حضور تیم ها از زحمات مدیر، مسئولین زندان مرکزی و اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل تقدیر و تشکر نمود و گفت : اگر می خواهیم جامعه با نشاط داشته باشیم باید به امر ورزش توجه ویژه داشته باشیم که با همگانی کردن ورزش در زندان ها زمینه اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه مددجویان را به جامعه فراهم کنیم.
وی با تاکید بر حضور پرشور مددجویان در فعالیت ها و مسابقات ورزشی ابراز امیدواری نمود :مددجویان با حضور پررنگ در برنامه های ورزشی ضمن کاهش آسیب های اجتماعی سبب ایجاد نشاط و شادابی در زندان می گردد.
مقام عالی زندانهای استان گفت : برنامه های فرهنگی و تربیتی متنوعی در زندانها در حال انجام است و از مددجویان خواست تا با حضور در برنامه های فرهنگی و قرانی زمینه بازگشت سعادتمندانه خود به جامعه و خانواده را ایجاد نمایند .
امیری از حمایت های بی دریغ رئیس کل دادگستری ، دادستان و مجموعه قضائی استان در جهت فراهم نمودن امکانات رفاهی برای مددجویان زندانهای استان قدر دانی نمود .
در ادامه نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها نیز ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و مددجویان مرد و زن زندانهای استان با اشاره به فرمایشات امام علی (ع)گفت: ورزش عامل تندرستی جامعه بوده که می تواند سبک زندگی هر فرد را تعیین نماید بطوری که امروزه نقش ورزش و حرکات جسمانی اهمیت بسزائی در روحیه و جسم انسان دارد و مددجویان باید با ورزش کردن قوای جسمانی خود را تقویت نمایند و صبر کردن را سرلوحه کار خود قرار دهند .
وی فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی در زندان ها را وسیله ای برای پیشگیری و کاهش آسیب های داخل زندان بیان نمود و اظهار داشت : پیرو تقویم ورزشی سال ۹۸ سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی ،برنامه های ورزشی متنوع و خوبی در سطح زندانهای استان ویژه کارکنان ، مددجویان و سربازان وظیفه در حال انجام است.
رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها افزود: اکثر مددجویانی که روانه زندانهای استان می شوند، متاسفانه به موادمخدر اعتیاد دارند اما با برنامه ریزیهای خوبی که در راستای اقدامات فرهنگی، ورزشی و تربیتی در استان صورت گرفته است امروز شاهد ترک اعتیاد بسیاری از مددجویان در زندان ها هستیم که این مساله منجر به بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه می شود .
نیک نام بیان داشت : این مسابقات طی سه روز با حضور ۱۲ تیم از کل شهرستان های استان در رشته های والیبال،تنیس روی میز و بومی و محلی ویژه مددجویان زن و رشته های فوتسال ، تنیس روی میز و بومی و محلی ویژه مددجویان مرد با شرکت ۱۷۹  نفر از مددجویان زن و مرد زندان های استان کرمان به میزبانی زندان مرکزی برگزار می گردد.

روشان مدیر زندان مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از واحد فرهنگی گفت:با توجه به تاکیدات مدیر کل زندان های استان مبنی بر گسترش امر ورزش در زندان ها و نگاه ویژه اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل به این مهم بیان داشت:در امر ورزش از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم و همگانی کردن ورزش در زندان ها و گسترش فعالیت های تربیت بدنی به ویژه بین مددجویان به منظور ارتقاء روحیه در بین آنان را یکی از اهداف عالی سازمان زندانها در سرلوحه کار خود قرار می دهیم .

در بخش دیگر این مراسم گروه باستانی به اجرای برنامه های شاد و جذاب و تیم ها به اجرای رژه پرداختند .


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*